Zagreb rugby nastavio pobjednički niz kod kuće

Autor: Zagreb rugby 10/11/2011 9:58

Gradski derbi ponovno je pripao Zagrebu. Nažalost, Mladost načeta ozljedama i umorna od utakmice koju je dan ranije igrala u Beogradu protiv Pobednika tek u drugom dijelu utakmice uspijeva ozbiljnije parirati Zagrebu.

Bez obzira na sve objektivne probleme u kojima se domaćin našao, Zagreb je u prvom poluvremenu prikazao odličnu igru, koju su kao i do sada predvodili igrači skupa. Skup Zagreba je bio odličan i dominantan (u prvom poluvremenu) tako da je Mladost praktički cijelo prvo poluvrijeme igrala bez lopte. Stalni napadi Zagreba doveli su do ranog vodstva i pet polaganja (Jureško 10, Mandić 5, Belobrajdić 13, Udovičić 5, 0-33). U drugom dijelu susreta Zagreb strašno pada u igri i vraća se svojim starim boljkama.

Nedisciplina ponovno dovodi do prevelikom broja kazni i grešaka, tako Mladost postiže dva polaganja, a Zagreb tek jedno (Jureško). Iako su zagrebaši pristupom i igrom u drugom poluvremenu malo pokvarili ukupni dojam, ipak u sjećanju će ostali jako lijepi potezi s utakmice. Svakako treba pohvaliti sve igrače skupa, posebice igrače treće linije (Kramarić-izvrstan i u obrani i u napadu, vrlo probojan, Jureško-standardno izvrstan, osobito u napadu, Zelić T.-izvrstan u obrani, svi su mogli uživati u njegovim karakterističnim niskim obaranjima).

Mladi Belobrajdić je na otvaraču i na leđima s brojem 4 ponovno potvrdio svoj talent i ”polivalentnost” koju posjeduje. Međutim pored svih navedenih treba istaknuti igru Pompera koji na poziciji prvog centra pokazuje sav svoj igrački raskoš (iznimno agresivan i opasan u obrani i napadu), a osobito je oduševio lucidnom povratnom loptom kojom je Jureška uposlio pri njegovom trećem polaganju.

Sljedeću subotu Zagreb je slobodan, jer je su na redu pripreme reprezentacije. Za sada neslužbeno najavljujemo da je za nedjelju (18.10.) planiran susret ”Sjever-Jug” koji bi trebao iznjedriti igrače koji će predstavljati HR ragbi reprezentaciju u utakmicama protiv Švedske (Švedska, 29.10.) i Latvije (Split, 05.11.).