Vladimir Nazor nerazumno gospodari nekretninama

Autor: Sarah Srdar 10/18/2013 18:34

Tragom reorganizacije u Zagrebačkom holdingu nastavlja se s izdvajanjem podružnica. Na dnevnom redu sjednice Gradske skupštine koja će se održati u četvrtak, 24. listopada zastupnici će raspravljati o još šest podružnica koje bi trebale postati trgovačka društva s ograničenom odgovornošću.

– Ovo još nije plan podjele. Sad govorimo o podružnicama Autobusni kolodvor Zagreb, Zagrebački digitalni grad, Zagrebparking, Zagrebačke ceste, Zagrebački velesajam i Vladimir Nazor. One bi se izdvojile ovom podjelom, radimo još jedan novi korak – objasnila je pročelnica Gradskog ureda za gospodarstvo Mirka Jozić.

-.-Zvonimira Ivanišević/ Zagrebancija-.-S obzirom na to da su preko podružnice Vladimir Nazor do sad djeca iz obitelji slabijeg imovinskog stanja putovala na ljetovanje u organizaciji Grada, zastupnike je zanimalo hoće li ta mogućnost i dalje ostati otvorena.

– U Vladimiru Nazoru namjeravaju se ostaviti sadržaji namijenjeni djeci koji će biti u interesu Grada. Nešto će u nekom obliku kasnije sigurno biti stavljeno na tržište. Vidjet ćemo hoće li se raditi o prodaji ili će se tražiti strateški partner kako bi se pokrenule komercijalne ‘priče’ na našoj obali – dodala je Jozić.

Najskuplja su zemljišta ona koja nisu u funkciji

Upravo ova podružnica u svom vlasništvu ima mnogo nekretnina kojima se do sad nije dovoljno dobro upravljalo, smatraju i iz Grada i iz Holdinga.

– Radi se o izrazito jakom slučaju potpuno nerazumnog gospodarenja golemim nekretninama. Nazor ima nešto malo manje od milijun kvadrata i to na najboljim lokacijama na Jadranu – od Savudrije, preko Crikvenice, do Duge uvale i tako dalje – pojasnio je Slobodan Ljubičić, predsjednik Uprave Zagrebačkog holdinga.

Ljubičić smatra kako su najskuplja zemljišta ona koja nisu u funkciji jer su najveći teret lokalnoj zajednici. Dodao je i kako su Crikvenica i Duga uvala možda najbolje destinacije u koje treba koncentirati snage Zagreba, a objekti koji su sada tamo su u katastrofalnom stanju pa je potrebno prije svega graditi.

Ovaj prijedlog većina zastupnika u svakom slučaju podržava jer je ipak riječ o statusnim promjenama koje bi trebale optimizirati prihode i rashode, ali i prilagoditi kvalitetu usluga koje su građanima prijekopotrebne.

– Treba ‘razbiti’ priču o rasprodaji Holdinga. Imovina Zagrebačkog holdinga ostat će u našem vlasništvu, izdvojena društva također će biti vlasništvo Holdinga – zaključio je Ljubičić.