Samoborski karataši okitili se s tri odličja

Autor:: Samobor.hr 9/13/2010 11:05

U organizaciji Hrvatskog karate saveza i karate kluba Zamet u novoj dvorani sportskog centra Zamet okupili su se najbolji karatisti iz Slovačke, Slovenije, Italije, Austrije, Danske, Malezije, Češke, Francuske, BiH, Mađarske, Srbije i Hrvatske.

Samoborski karataši su na natjecanju nastupili u najjačem sastavu te su ostvarili solidan nastup s tri osvojena odličja. U kategoriji mlađih seniorki Sara Sirovica je, iako još uvijek juniorka, osvojila 3. mjesto. Ana Lenard u kategoriji seniorki -61kg je osvojila 3. mjesto. U polufinalu je nakon produžetaka s 2-1 izgubila od aktualne prvakinje Europe pa se kroz repasaž izborila protiv Malezijske reprezentativke. U kategoriji seniora -67kg Dario Svetić je osvojio također 3. mjesto čim se plasirao na kvalifikacijski turnir na kojem će se odlučivati o putnicima na svjetsko prvenstvo.

Od Samoboraca još su nastupili Nikola Renčelj, Haris Kovačević, Nikola Šoić, Nenad Vukobrat, Matej Tomazin i Tomislav Stolar.