Ragbijaši Zagreba pobjedom otvorili sezonu

Tekst:: A.P. 3/14/2011 10:12

Ragbijaši Zagreba su u svom prvom ovogodišnjem nastupu došli do teško izborene, ali zaslužene pobjede. Ne tražeći izgovore, čini se da je nikad kasnije, ovogodišnje, startanje priprema i neodigravanje pripremnih utakmica, ipak, učinilo svoje. Naime, Bežigrad je izgledao kao da je jedva skrpao momčad, a Zagreb se dobrano namučio na putu do pobjede.

Nažalost, Zagreb je prikazao slabu igru, posebice u prvom dijelu susreta. Prvo poluvrijeme je obilježeno velikom nedisciplinom i velikim brojem kazni. Posebno loše je izgledala ”kazna na kaznu” zbog nepovlačenja od deset metara nakon već dosuđenog kaznenog udarca.

Puno grešaka u igri i spomenuta nedisciplina doveli su do zaostatka u prvom poluvremenu od 14:5.

Zagreb puno bolje otvara drugo poluvrijeme, dinamika igre je znatno bolja, kao i protok lopte, što dovodi do brzih polaganja Zagreba i preokreta u rezultatu.

Bežigrad također uzvraća, ali Zagreb kontrolira igra i rezultat, tako da se u zadnju minutu ulazi s rezultatom 19:30 za Zagreb. Nažalost u posljednjih sekundama susreta nepotrebno krivo dodavanje lopte protivniku u ruke i poklon za lagani zgoditak dovodi do konačnih 26-30.

Uz pohvale mladim igračima Zagreba na pruženoj dobroj igri, također za odlično odigranu utakmicu dodatno treba istaknuti Krešu Slavičeka, jednog od najiskusnijih i u ovom susretu najraspoloženijeg igrača.

Koliko Zagreb doista vrijedi saznat ćemo već u subotu 19. ožujka na gostovanju kod Mladosti.