Pobjeda Lokosa za kraj godine

Autor: Boris Matijašević 12/5/2009 19:03

Nogometaši Lokomotive pobjedom su se oprostili od kalendarske godine u kojoj su se nakon 1957.  vratili u prvu ligu. ‘Lokosi’ su na Maksimiru svladali Istru 1961 sa 2:1. -.-Sanjin Strukic/PIXSELL-.-

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su već u 6. minuti poveli preko Rocea. No, samo dvije minute kasnije stvari je na početak vratio Puljić. Šest minuta prije kraja prvog dijela Peko pogađa za 2:1. U vrlo zanimljivoj i sadržajnoj utakmici odigranoj po dosta teškom terenu, obje su momčadi dvaput pogađale okvir vrata  – Bagarić i Bule za domaće, Traore i Švrljuga za goste, no rezultat se do kraja nije mijenjao.

– Moram čestitati igračima obiju momčadi koji su po teškom terenu odigrali vrlo kvalitetnu utakmicu. I mi i gosti imali smo svoje prigode, vrlo izgledne, a mi smo iskoristili jednu više. Isto tako, ne bi bilo nepravedno ni da je Istra odnijela puni plijen – izjavio je nakon utakmice trener domaćih Roy Ferenčina.

Nakon 17 odigranih prvenstvenih kola, Lokomotiva je godinu završila točno na sredini prvoligaške tablice, na 8 mjestu sa 28 bodova, uz omjer od osam pobjeda, isto toliko poraza te jednu neodlučenu utakmicu. Pobjedom ‘lokosa’ okoristio se i Zagreb koji je nakon jučerašnje pobjede u Zaprešiću na tablici preskočio istru.