Medvjedi skinuli skalp vodećem

Autor: Boris Matijašević 12/8/2009 22:46

Nakon poraza kod kuće, pobjeda u gostima. ‘Medvjedi’ zaista igraju u tom ritmu. Nakon nedjeljnog poraza od Villacha u Ledenoj dvorani, hokejaši Medveščaka sinoć su na gostovanju kod vodeće momčadi lige, Graz 99-ersa  slavili sa 4:2 (0:0, 2:1, 2:1), u utakmici 30. kola EBEL lige.

Prvi pogodak za ‘medvjede’ postigao je Rajsar u 23., a minutu kasnije vodstvo je povisio Hecimovic. U posljednjoj minuti druge trećine domaćin je smanjio, a nakon deset minuta i izjednačio rezultat. No, Medveščak se pogocima Oullettea (54) i Sandrocka (56) odvojio na nedostižnih 4:2.

‘Medvjedima’ na ruku idu i ostali rezultati postignuti u 30. kolu. Izravni konkurent za osmo mjesto, ljubljanska Olimpija je na gostovanju kod Red Bulla u Salzburgu poražena sa visokih 6:0, pa je bodovna razlika između ‘medvjeda’ i ‘zmajčeka’ opet tri boda. Osim toga, i sedmoplasirani KAC je kod Villacha poražen sa 6:2, pa se razlika između Medveščaka i KAC-a smanjila na dva boda.

Medveščak u petak gostuje upravo kod KAC-a u Klagenfurtu (19,15), a u nedjelju u Domu sportova gostuju Jesenice (18 sati).