Medveščak novim porazom udaljen od sedmog mjesta

Autor: Boris Matijašević 12/11/2009 21:53

Još jedna gostujuća pobjeda ‘medvjeda’ ipak je izostala. Nakon što su u utorak u Grazu svladali vodeću momčad EBEL lige, hokejaši Medveščaka večeras su u Klagenfurtu poraženi od KAC-a sa 4:1 (2:0, 1:1, 1:0). Jedini pogodak za ‘medvjede’ postigao je Hecimovic u 21 minuti.

Ovim porazom propuštena je lijepa prilika da se Medveščak nakon 31 odigranog kola bodovno izjednači upravo sa KAC-om. No, do kraja regularnog dijela prvenstva ostalo je još dovoljno vremena, a medvjedima na ruku ide činjenica da je i Olimpija poražena (5:1 u Grazu).

Iako nismo bili u Klagenfurtu pa si ne možemo predočiti točan tijek događaja (Medveščak je smanjio na 2:1, ali nedugo zatim je uslijedila serija isključenja zagrepčana, dodatno začinjena s 10 minuta disciplinske za Letanga), statistika je prokleta stvar. Po njoj, Medveščak je u ovoj utakmici skupio 10 minuta isključenja + 20 disciplinskih (Letang i Powers), dok je Kac imao samo dva isključenja.

Bit će zanimljivo vidjeti kakav će kriterij suci imati u nedjelju, kada u Zagreb dolaze Jesenice. Utakmica u ‘ledenoj’ počinje u 18 sati