Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 1/6/2011 18:07

Netom nakon utrke Ivica je rekao da je zadovoljan i sretan zbog ovakvog raspleta.

– Ja sam danas imao stvarno dobre dvije vožnje i ovo je jako lijep uspjeh i ja sam zadovoljan – kazao je Ivica Kostelić.

Ivica Kostelić odvozio je odličnu utrku, ali je iza Myhrera ostao 10 stotinki prekratak, a Razzoli koji je prošle godine pobjedio završio je na četvrtom mjestu.

Konačno je Andre Myhrer preuzeo prednost od sunarodnjaka Hargina s 0.36  sekunda prednosti.

-.-Zvonimira Ivanišević/ Zagrebancija-.-Sekunda i pol nisu bile dovoljnje Lizerouxu, koji je bio peti nakon prve vožnje, da preuzme vodstvo od Hargina.

Tomba: Da je barem Kraljice bilo u moje vrijeme

Šesti nakon prve vožnje Manfred Moelgg nije uspio ponoviti prošlogodišnji uspjeh i trenutno je peti.

Austrijanac Reinfred Herbst bio je previše rezerviran i nije ni on učinio ono što se činilo da će biti prelako, a to je da netko preuzme vodstvo od Hargina. Još jednom moramo ponoviti da je to bila veličanstvena vožnja Hargina.

Silvan Zurbriggen koji je završio osmi nakon prve vožnje imao je 1.23 sekunde prednosti pred Harginom, ali je pao i rasuo svu prednost koju je imao.

>>>FOTOGALERIJU DO ZADNJEG TRENA UZBUDLJIVE DRUGE VOŽNJE MUŠKOG SLALOMA POGLEDAJTE OVDJE<<<

Cristian Deville imao je najbolju šansu da ‘skine’ Hargina, no ni on nije uspio sjesti na prvo mjesto te je zauzeo drugu poziciju zaostavši za vodećim 29 stotinki.

Posljednju desetoricu otvorio je Marcel Hirscher i iako je puno riskirao čak ni on nije bio bolji od Hargina što nam dokazuje da je Hargin odvozio veličanstven lauf i napravio pravo malo čudo.

Iako je imao Axel Baeck imao više od sekundu prednosti pred svojim sunarodnjakom na prvom mjesto ni on nije imao dovoljno veliku brzinu da dođe do prvog mjesto.

Dvanaesti nakon prve vožnje, Felix Neureuter također nije uspio doći do prvog mjesta kojeg čvrsto drži Hargin i odvozio je tek za 13. mjesto druge vožnje te šesto ukupno.

-.-Zvonimira Ivanišević/ Zagrebancija-.-Slovenac Mitja Valenčić imao je nakon dva prolazna vremena prednost pred Harginom, ali je onda grubo pogriješio i zaostao više od sekunde za vodećim Šveđaninom.

Manfred Pranger, 15. nakon prve vožnje, trenutno je šesti sa zaostatkom od jedne sekunde i 24 stotinke.

Na startnu kućicu se spustila magla te će i to onemogućiti skijaše u vrhunskim vožnjama.

Prvih 15 skijaša spustilo se niz padinu, a prvi koji je startao u drugu vožnju Mattias Hargin i dalje je prvi, što je dokaz da je odvozio vrhunsku utrku. Ted Ligety, koji je 15. u drugu vožnju smjestio se na drugo mjesto s 0.37 sekundi zaostatka za vodećim.

Koliko je dobru drugu utrku odvozio Hargin dokazuje i to da je i nakon Marca Ginija, koji je zauzeo 17. poziciju nakon prve vožnje, i dalje prvi i to uvjerljivo, čak 83 stotinke ispred Grangea.

Ni ‘purger’ i ljubimac sljemenskih tribina Akira Sasaki nije uspio skinutio Hargina i zauzeo je tek desetu poziciju u poretku.

Razočaravajuću prvu vožnju Grange je pokušao ispraviti u drugoj vožnji, ali to mu nije pošlo za ‘skijama’ i trenutno je drugoplasirani.

Tko je od poznatih pratio muški slalom pogledajte ovdje

Na stazu je nakon njega došao Kalle Palander, koji 18 mjeseci nije skijao i bio je zadovoljan ulaskom u drugu vožnju, a bodovi koje je uzeo u Zagrebu su znak da je krenuo naprijed. On  je trenutno šesti, nakon 10 vozača.

Zvonimira Ivanišević/ Zagrebancija.comDvije godine David Chodounsky nije osvojio ni boda, a evo, konačno je u Zagrebu napravio i to te će mu Sljeme sigurno ostati u lijepom sjećanju. No, i dalje je Hargin prvi.

Iako je Wolfgan Hoerl završio 23. nakon prvog laufa, drugu vožnju odvozio je jako loše i zasad na 29. mjestu.

Maxime Tissot imao je prednost od 7 stotinki nad Harginom, ali ni njemu nije pošlo za rukom odvoziti bolje od Hargina.

Prvi se niz stazu spustio 30. iz prve vožnje Mattias Hargin s vremenom 1.53.10, a odmah iza njega sljemensku padinu je prošao i Stefano Gross i zauzeo drugu poziciju zaostavši 0.87 sekundi za Harginom.

Ni Leif Kristian Haugen nije uspio s prvog mjesta skinuti Hargina i zasad je posljednjeplasirani skijaš od 30 prvoplasiranih.

I nakon prvih šest skijaša Hargin i dalje čvrsto drži prvu poziciju. Hargin je odlično odskijao i iskoristio startni broj jedan u drugoj vožnji.

Nakon prvog laufa Ivica Kostelić zauzima drugo mjesto sa zaostatkom od 0.22 sekunde za Talijanom Giulianom Razzolijem.

Na Sljeme iz sekunde u sekundu stiže još gledatelja, tako da se očekuje oko 25.000 fanatičnih navijača koji će pokušati odvesti Ivicu do toga da se okruni za Snježnog kralja.