Tekst:: A.P. 9/17/2011 11:46

Medvjedi su upisali drugi ovosezonski poraz u EBEL-u. Iz Ledene dvorane Doma sportova s dva boda izašli su Graz 99ersi. Grazerima je očito odlično došla trećina, iako su je izgubili, koju su odigrali večer prije u Ljubljani protiv Tilije Olimpije, taman da se zagriju za susret u Zagrebu.

-.-Nenad Dugi / CROPIX-.-Nedostajalo čvrstine

Medvjedima je nedostajalo čvrstine i brzine što su 99ersi iskoristili da dođu do prve ovosezonske pobjede. Iako su igrači Medveščaka imali bolji omjer udaraca na gol 13:10, prva trećina ipak je pripala gostima. Momčad, koju su Zagrepčani 2009/2010. izbacili iz četvrtfinala EBEL-a, iskoristila je dvominutnu kaznu Robbya Sandrocka, pritisnula obranu Medvjeda i napravila gužvu ispred mreže Michaela Ouzasa. Rezultat toga bio je pogodak Patricka Haranda kojeg je sudac priznao nakon pregledavanja snimke.

Nadigrali su nas prvih 40 minuta. Nikada ne želiš početi tako utakmicu. Kako su minute tekle, tako smo se i mi dizali. Posljednju trećinu smo odigrali solidno. Radni učinak nam je bio dobar, ali malo prekasno. Grazeri su igrali čvrsto, pogotovo na početku. Moramo biti čvršći fizički i mentalno prokomentirao je trener Marty Raymond dodavši da je powerplay bio prosječan.

Weindhandl spasio Graz

U 26. minuti odličnu priliku za izjednačenje imao je napadački dvojac iz prve linije Tom Zanoški i Greg Day, ali Fabian Weindhandl našao se u pravo vrijeme na pravom mjestu. Samo tri minute kasnije, u trenutku kada je Pascal Morency uklizao na led s klupe za kazne, Day je uspio preoteti pak od Grazera i doklizati ispred suparničkih vrata, ali u trenutku kada je pucao gurnuo ga je jedan od igrača 99ersa nakon čega je i on sam završio u mreži, a ne samo pločica. Sudac je pogodak poništio zbog pomaknutog gola, ali je dosudio i kazneni udarac. Day, koji je dobio priliku ponovo zatresti mrežu Weindhandla, samouvjereno je stao na pol klizališta i odradio kazneni bez greške za 1:1. No, izjednačenje nije dugo trajalo. U 31. Grazeri su ponovo imali gol prednosti zahvaljujući Dustinu Van Ballegooieu.

>>>FOTOGALERIJU S UTAKMICE MEDVEŠČAK – GRAZ MOŽETE POGLEDATI OVDJE<<<

Graz je definitivno imao odličan početak, dok smo mi počeli igrati prekasno. U posljednjim minutama napravili smo veliki pritisak na njih, ali to nije bilo dovoljno. Iz ove utakmice moramo izvući pouku za idući susret kratko će 34-godišnji Kanađanin, strijelac prvog Medveščakovog pogotka.

-.-Nenad Dugi / CROPIX-.-Trener Raymond posljednju trećinu bio je prisiljen izmiješati linije, s obzirom da je tijekom druge Day zaradio istegnuće prepone. Stoga, u prvom napadu uz Ryana Kinasewicha i Zanoškog zaigrao je Frank Banham.

Nije ništa strašno. Bit ću spreman za iduću utakmicu u petak  optimistično će Day.

Do izjednačenja se nije moglo

Medvjedi su tijekom treće trećine igrali malo agresivnije, pogotovo nakon 1:3 za goste. No, pošteni pritisak na igrače Graza napravili su tek u posljednjih desetak minuta, a vjetar u leđa dao im je pogodak Andya Serticha u 56. minuti. Ali na kraju, pobjeda je ipak pripala 99ersima.

Sve će biti dobro. Ove sezone smo jači obrambeno, ali imamo i odlične napadače. Trebamo se samo još malo posložiti i poraditi na završnici. Prošle sezone je Linz startao loše pa se uspio izvući iz toga reći će mladi napadač Dominik Kanaet.

U 4. kolu EBEL-a Medveščak je slobodan te ga idući susret očekuje tek u petak 23. rujna kada igraju u Beču protiv Vienna Capitalsa.