Zagreb remizirao s Vardarom na svom terenu

Tekst:: A.P. 9/23/2012 12:25

Pred nešto više od tisuću gledatelja rukometaši Croatia osiguranje Zagreba odigrali su neriješeno protiv makedonskog Vardara. U dvorani II Doma sportova hrvatski rukometni prvaci nisu uspjeli svladati aktualne osvajače regionalne SEHA lige, premda su većinu susreta imali rezultatsku prednost.

Od prve minute Zagrebaši su bili bolji, a jaka prva postava trenera Slavka Goluže u sastavu Filip Ivić na vratima – Zlatko Horvat i Lovro Šprem na krilima – Marino Marićna crti – Luka Stepančić i braća Valčić na vanjskim pozicijama, makedonskom je protivniku zadavala dosta muke.

Nakon nešto sramežljivijeg nastupa protiv dobojske Sloge u 1. kolu, protiv Vardara je briljirao Luka Stepančić koji već u prvom poluvremenu postiže pet pogodaka. Uz njega Zagreb je do vodstva na poluvremenu nosio i razbranjeni Filip Ivić koji je u tom periodu utakmice skupio četiri obrane iz igre, a tome je pridodao i jedan obranjeni sedmerac.

Nažalost, u nastavku svjedočimo dijametralno suprotnoj slici na parketu i jednom novom, probuđenom sastavu Vardara. Nemanja Pribak i Luka Raković postigli su po pet pogodaka u makedonskim redovima i gotovo kreirali potpuni preokret.

Srećom, hrvatski rukometni prvak u presudnim je trenucima utakmice imao ‘osmog igrača’ na parketu u vidu fantastične publike. Predvođeni navijačkom skupinom ‘Bijeli lavovi’ simpatizeri hrvatskog rukometnog prvaka još su jednom pokazali zašto su najbolja publika rukometne Europe. Naime, samo dvije minute prije kraja susreta Makedonci imaju prednost od 25:23, ali potom se tribine počinju tresti, a Luka Stepančić i David Špiler postižu pogotke vrijedne izjednačenja. Imali su rukometaši CO Zagreba i zadnji napad, ali prilika za pobjedu otišla je u vjetar.

Prvi strjelac CO Zagreba bio je Luka Stepančić sa šest pogodaka. Kapetan Zlatko Horvat dodao ječetiri pogotka, a vratarski dvojac Ivić-Kelentrić skupio je 12 obrana.

Na koncu, ipak, valja izdvojiti pozitivne strane remija s Vardarom. Već prva utakmica na kojoj su rukometni klub CO Zagreb i njegovi sponzori navijačima poklonili besplatne ulaznice pokazala je kako je to bio pun pogodak. Glasne tribine su nešto što našemu klubu definitivno treba, a ovakav odaziv publike tjedan dana pred prvi susret Lige prvaka protiv mađarskog Pick Szegeda budi optimizam u redovima hrvatskog prvaka.