Autor:: T.M./dugoselo.hr 6/23/2011 11:43
Vitezovi zelingradski, Družba vitezova zlatnog kaleža i Dubovački streličari okupit će se podno crkve Sv. Martina u subotu 2. srpnja, a ulaz na ovu vitešku poslasticu je besplatan. Viteški tabori otvaraju svoja vrata u 10 sati, a od tad posjetitelji mogu razgledati vitešku opremu ili zaviriti u srednjevjekovnu kuhinju. Mogu se okušati i u mačevanju, a počinje i streličarska radionica.
Suđenje coprnici i inkvizicija
U 11 sati je demonstracija rada katapulta, a počinje i srednjevjekovna inkvizicija, tijekom koje se može isprobati maštovitost sprava za mučenje. U 15 sati počinje streličarski turnir za poljubac djeve, a zatim turska opsada templarske utvrde na zemlji Sv. Martina.
Borba vitezova za naklonost kneginje Ružice počinje u 17 sati. Bit će održan i šaljivi igrokaz lov na vepra u 17.45 sati. U 19 sati je turnir Vitezova zelingradskih, a u 19,30 srednjevjekovna inkvizicija suđenje coprnici.
U 21 sat počinje noćna opsada templarske utvrde na zemlji Sv. Martina sa vatrenim programom, vatrenim strijelama i vatrenim kuglama iz katapulta. Detaljniji program pogledajte OVDJE.