Veliki preokret Zagrebaša u završnici

Autor: Boris Matijašević 11/28/2009 19:56

Odličnu nogometnu predstavu vidjeli su svi oni koji su subotnje poslijepodne odlučili provesti u Kranjčevićevoj ulici. Zagreb i Slaven Belupo podijelili su bodove odigravši 3:3 (0:3). Prvi dio utamice u potpunosti je pripao gostima iz Koprivnice koji su ga dobili sa 2:0, pogocima Posavca iz kaznenog udarca te Kaje Rogulja.

Za momčad Zagreba ništa bolji nije bio ni početak drugog dijela. Delić je lobao vratara Skendera i povisio vodstvo gostiju. No, Zagrebaše nije uhvatila malodušnost, dapače, krenuli su u sveopći napad i to im se vratilo. Pogodak za početak preokreta glavom je postigao Krstanović u 74. minuti. Jedanaest minuta kasnije Piškor smanjuje na 2:3, a konačni rezultat postavio je Jefthon u posljednjoj minuti utakmice.

– Iako mi je krivo što smo dopustili protivniku da povede sa čak 3:0, na kraju moram biti zadovoljan. I zbog osvojenog boda, a još više zbog činjenice da je moja momčad pokazala karakter i vratila se u igru nakon velikog zaostatka – izjavio je nakon utakmice trener zagreba Igor Štimac.

Ovim rezultatom Zagreb nije uspio zasjesti na četrnaesto mjesto tablice, tim više što ni Istra nije poražena od Dinama, pa je razlika između dvaju klubova i dalje dva boda. Momčad iz Kranjčevićeve u slijedećem kolu gostuje u Zaprešiću kod Intera.