Tatran Arena na crnoj listi Zagrebaša

Autor: Ivana Šimac 12/14/2014 12:51

Nakon što su šokirali rukometnu Europu i u sklopu 08. kola VELUX EHF Lige prvaka porazili najbogatiji klub današnjice – moćni Paris Saint Germain – rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb izgubili su u slovačkom Prešovu. U sklopu 11. kola SEHA Gazprom South Stream lige hrvatski rukometni prvaci niti u 4. sezoni SEHA GSS lige nisu uspjeli stići do prve gostujuće pobjede nad prvacima Slovačke – Tatranom iz Prešova.

Naime, u dosadašnja tri posjeta ovom istočno slovačkom gradu naši su se zagrebaši tek jednom vratili kući s bodom. U prvoj sezoni SEHA GSS lige, tada pod vodstvom trenera Ivice Obrvana, Zagreb je poražen rezultatom 32:31. Godinu dana kasnije, sada pod palicom Slavka Goluže, uspjeli su naši dečki remijem 26:26 doći do vrijednog boda. Prošle sezone pod vodstvom Borisa Dvoršeka PPD Zagreb poražen je rezultatom 31:28.

U subotu, 13. prosinca 2014. godine, nakon 60 minuta velike borbe i sjajnog rukometa, igrači Veselina Vujovića morali su još jednom stisnuti ruku boljem protivniku koji ih je ovoga puta nadigrao rezultatom 24:23(12:8).

Na put u Prešov trener Vujović zbog boli u stopalu nije vodio kapetana Zlatka Hrvata, a put Slovačke nisu se zaputili niti ozlijeđeni Domagoj Pavlović, kao ni Lovro Mihić i Mateo Lukačec. Nakon što ga nije bilo u sastavu protiv Pariza svoje mjesto u momčadi ponovno je pronašao Lovro Šprem.

Trener Vujović susret je otvorio sa Ivićem na vratima, Rakovićem i Kovačevićem na krilima, Brozovićem na crti, te vanjskim trojcem Obranović, J. Valčić, Vuglač. U fazi obrane mjesto Sandra Obranovića ulazio je Tonči Valčić.Kao i u svim susretima otkako je Veselin Vujović na klupi PPD Zagreba priliku da zaigraju dobili su svi rukometaši hrvatskog prvaka, pa smo tako prvi puta nakon debija u Novom Sadu mogli gledati bosanskohercegovačkog reprezentativca Duška Čelicu kao i ostatak Zagrebove momčadi.

Nažalost, PPD Zagreb je u prvom poluvremenu imao premalo raspoloženih pojedinaca te je Tatran lako dominirao od prve do posljednje minute. Domaćin je u 7. minuti prvi puta otišao na +2 (3:1), u 19. minuti bilo je +3 (6:3), a da bi se na odmor otišlo s prednošću Slovaka od 12:8.

U nastavku su zagrebaši bili ravnopravan protivnik, nešto čvršći u obrani, dok su u napadu najvećim dijelom preko Šprema, Čelice i Šebetića dolazili do pogodaka. Nažalost, preveliki zaostatak iz prvog poluvremena nije se dao stići te je tako Tatran Handball Arena u Prešovu i četvrti puta ostala neosvojiva tvrđava za hrvatske prvake.

U četvrtom ovosezonskom porazu u SEHA GSS ligi najviše su se istaknuli Duško Čelica sa pet, odnosno Luka Šebetić i Luka Raković sa po četiri pogotka. Filip Ivić imao je sedam obrana, dok je Ivan Stevanović dodao dvije.Kod domaćina najbolji Oliver Rabek sa sedam pogodaka, Radoslav Antl sa šest i Dainis Kristopans s pet golova. Jakub Krupa skupio je devet obrana, dok je Svetislav Verkić dodao četiri.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 12. kola SEHA Gazprom South Stream lige. Već u utorak, 16. prosinca u Kutiju šibica s početkom u 18.00 sati dolazi bjeloruski prvak Meshkov Brest. Četvrtim ovosezonskim susretom s ekipom iz Bjelorusije rukometaši PPD Zagreba okončati će prvi dio veoma uspješne sezone i otići na zasluženi zimski odmor.

11. kolo SEHA GSS lige: HC Tatran Prešov – RK PPD Zagreb 24:23 (12:8)