Mladostaši i u uzvratu pobijedili Chenois

Autor: Boris Matijašević 12/11/2009 13:56

Odbojkaši Mladosti postigli su još jednu vrijednu pobjedu. Nakon glatkih 3:0 u Zagrebu, Mladostaši su i u uzvratnoj utakmici Challenge Kupa bili bolji od švicarskog Chenoisa, te u Ženevi slavili sa 2:3 (20:25, 25:20, 22:25, 25:23, 10:15).

Kao što i sam rezultat govori bila je to teža i zahtjevnija utakmica nego u Zagrebu prije tjedan dana. Ženevljani su, nošeni glasnom publikom igrali puno bolje nego u prvoj utakmici, no zagrepčani, iako s nekoliko ozlijeđenih igrača na kraju nisu dozvolili iznenađenje.

Prvi set dobila je Mladost, a u drugom su Akademičari poveli 4:0, no domaćin je taj set riješio u svoju korist. U trećem setu igralo se poen za poen u čemu su se bolje snašli gosti. Četvrti je set bio repriza drugog seta koji Mladost gubi. Peti, odlučujući set ‘mladostaši’ su dobili 15:11, i njihovo slavlje moglo je početi. Obzirom na rezultat prve utakmice, za prolaz protiv Chenoisa bio im je dovoljan i jedan osvojeni set, no mladići trenera Malevića ne kalkuliraju već u svaki meč ulaze sa čvrstom željom da pobijede.

Malevićevi ‘klinci’ naprosto vole odbojku, igru i nadmetanje i vole pobjeđivati. Po svemu sudeći, na Savi izrasta jedna nova, kvalitetna generacija. Činjenica je da otkako ih naš portal prati, ‘mladostaši’ još nijednom nisu poraženi! Krajnje je vrijeme da to prepoznaju i oni koji mogu prekinuti njihovu financijsku agoniju. Stvarno bi bilo žalosno da se jedna ovakva generacija raspadne zbog nedostatka novca, a vjerujte, njima trebaju puno manji iznosi nego nekim drugim sportovima.