Medveščak upisao poraz kod lidera prvenstva

Medvjedi su odradili još jedno teško gostovanje. U 6. kolu EBEL-a za dva boda borili su se u Villachu protiv trenutačno prvoplasiranog VSV-a, ali ujedno i jedne od najboljih ofenzivnih momčadi ove sezone. Pobjedu 3:1 odnio je VSV.

Medvjedi su susret u Villachu počeli isto kao i dva dana prije u Klagenfurtu. Naime, već u prvoj minuti osigurali su vodstvo i to nakon samo 27 sekundi igre. Nakon osvojenog bulija, Brandon Buck je dodao pak Adamu Naglichu koji ga je naciljao ravno u mrežu i upisao svoj drugi ovosezonski pogodak. Ipak pet minuta kasnije igrači Villacha vratili su sve na početak. Asistenciju Dereka Ryana za 1:1 iskoristio je Antti Pusa. Do kraja prve trećine Medvjedi su dvaput bili u situaciji s igračem više i jednom s igračem manje, na dvije minute bio je isključen Naglich, dok je omjer udaraca na gol 18:9 nakon 20 minuta igre išao u prilog Villacha.

U drugoj trećini omjer udaraca na gol se izjednačio, 11:11, a i obje su momčadi imale po jedan powerplay koji nisu uspjeli realizirati. Koruški orlovi igrača više imali su u 32., a Medvjedi u 39. No, domaćini su unatoč igraču manje (dvominutnu kaznu dobio je Pusa), 12 sekundi prije kraja druge dionice zabili ”shorthanded” gol i poveli 2:1. Strijelac drugog Villachovog pogotka bio je Derek Damon.

– Vrlo je teško nešto suvislo reći nakon poraza. Nismo igrali pametno i to je razlog zašto smo izgubili ovu utakmicu. Villachu smo dozvolili previše kontri, previše puta su imali čiste situacije za postizanje pogotka i to nam se na kraju jednostavno osvetilo. Prvu trećinu igrali smo dobro, ali pogodak s igračem više u posljednjoj minuti druge trećine jednostavno nam se nije smio dogoditi – rekao je branič Medveščaka Saša Martinović.

Medvjedi su u posljednjoj trećini više napadali od igrača Villacha (14:9), ali pak nikako nije ulazio u mrežu. Odličnu priliku za izjednačenje u 55. minuti imalo je Kyle Greentree, ali netko od igrača VSV-a skrenuo je pak palicom iznad prečke. Nakon što je počela teći 59. minuta trener Medveščaka Marty Raymond izvadio je iz igre Roberta Kristana i pokušao sa šest igrača doći do preokreta. Nažalost to se nije dogodilo, već su domaćini povisili rezultat na 3:1 poslavši pak u praznu mrežu.

– Iako smo imali nekoliko prilika da se u potpunosti vratimo u utakmicu nismo bili dovoljno koncentrirani i spretni u završnici. Žao mi je zbog poraza jer je Kristan uistinu odlično branio i imam osjećaj da smo uz malo više koncentracije ovu utakmicu mogli okrenuti u našu korist. Ali idemo dalje, naučili smo iz svojih pogrešaka. Pred nama je novi izazov, a ja vjerujem da ćemo već protiv Innsbrucka upisati dva gostujuća boda i s dobrom atmosferom se vratiti u Dom sportova -zaključio je Martinović.

Zagrebačke oklopnike u petak 28. rujna u 19:15 očekuje još jedno gostovanje, u Innsbrucku, a nakon toga se u nedjelju 30. rujna vraćaju u Ledenu dvoranu Doma sportova gdje će dočekati Black Wingse iz Linza.