Medveščak svladao KAC i vratio se u igru za finale

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 3/11/2012 21:00

Prepuna Ledena dvorana doma sportova svjedočila je još jednoj triler utakmici u kojoj je ovog puta bio sretniji i spretniji Medveščak te pobjedom od 3:2 smanjio ukupnu prednost Klagenfurta u polufinalnoj seriji na 2:1.

-.-Goran Mehkek / CROPIX-.-Od prve minute se vidjelo da su Medvjedi ”nabrijani” na gostujuću momčad, a tome su kumovale prethodne dvije utakmice i suđenje na štetu naše momčadi.

Ovog puta je bilo malo bolje i Medveščak je u fantastičnoj atmosferi došao do slavlja. Strijelci za domaću momčad su bili Kinasewich u 5., te Zanoski u 9. i 45. minuti utakmice.

Vodstvo od 3:0 brzo se istopilo i KAC je preko Reichela u 46. i Hundertpfund u 52. došao do samo pogotka zaostatka.

Ipak, obrana Medvjeda na čelu s ponovno sjajnim Kristanom je izdržala sve napade i došla do vrijedne pobjede uoči uzvrata u utorak u Klagenfurtu.

– Zadovoljan sam suđenjem i nadam se da ćemo do kraja imati ovakav tretman što dosad nije bio slučaj, a pohvalio bih i svoje igrače koji nisu pali na provokacije igrača KAC-a – nakon utakmice je rekao trener Medvjeda Marty Raymond.