Medveščak peti put potopio Klagenfurt

Tekst:: A.P. / medvescak.com 1/25/2012 10:39

Medvjedi su peti put zaredom ove sezone očitali lekciju Klagenfurtu i to samo 11 dana nakon što su isto to napravili u Zagrebu u Areni. Najtrofejniji austrijski klub izgubio je pred svojim navijačima 4:5, dok su zagrebački ledeni dečki ponovo izašli s leda uzdignute glave i s dva boda u rukama.

-.-Srđan Vrančić / CROPIX -.-– Pet pobjeda protiv Klagenfurta znači nam puno jer su dobar klub s velikom tradicijom. Ovo je svakako pohvalno za nas – prve su riječi trenera Martya Raymonda nakon što su Medvjedi i na trećem gostovanju u Klagenfurtu uzeli pobjedu.

Bio je to težak i emocijama nabijen susret kao i uvijek kada se sretnu Medvjedi i igrači Klagenfurta. Prva trećina bolje je sjela domaćinima koji su već u trećoj minuti iskoristili dvominutnu kaznu Saše Martinovića i zahvaljujući Martinu Schumnigu poveli 1:0. Iako je četiri minute kasnije Greg Day izjednačio, do 12. minute Klagenfurt je ponovo preuzeo vodstvo nanizavši još dva gola (Christoph Brandner i Thomas Koch). Ipak prvi vratar Medveščaka Robert Kristan i igrači potrudili su se da još jednom ove sezone izigraju Klagenfurt. Naime, od 17. minute krenuo je preokret utakmice. Unatoč tome što su imali igrača manje, jer je Ivan Šijan dobio dvije minute kazne, Medvjedi su pronašli način kako da pak završi iza leđa vratara Andya Chioda, a u strijelca se upisao branič Andy Sertich.

– Oni su bili bolji u prvoj trećini i imali smo sreće što smo zabili golove. No, u drugoj i trećoj smo dominirali. Dečki su se više borili, igrali su jednostavnije i imali puno bolji učinak na ledu. Nakon prve trećine rekao sam im da smo sretni što je 3:2 i da možemo to preokrenuti, samo moramo početi igrati bolje, držati se podalje klupe za kazne, napraviti pritisak i iskoristiti šanse što smo i napravili – rekao je trener Raymond.

U drugoj trećini zagrebački oklopnici su nastavili s odličnom igrom. Nakon što je Lix obranio tri čiste šanse, u 28. je stiglo izjednačenje. Adam Naglich je šutirao pak prema golu, Chiodo je obranio, ali samo nakratko jer je pločica pala ispred Toma Zanoškog koji je bez problema pogodio za 3:3. Četiri minute kasnije obrana domaćina ponovo je bila nadigrana za što su zaslužni David Brine, Zanoški i Matt Siddall. Zanoški je dodao pak do Siddalla koji se nalazio s druge strane, da bi ga on pospremio u prazan gol za vodstvo Medvjeda.

-.-Nenad Dugi / Cropix-.-– Odličan je osjećaj zabiti i pomoći momčadi da pobijedi. To je moj treći pogodak za Medveščak. No, kada si u liniji sa Zanoškim i Brineom, lako je igrati i dobre se stvari događaju – prokomentirao je Siddall dodavši:

– Bila je ovo teška gostujuća utakmica. Nekako smo je sporo počeli, ali smo već u drugoj trećini igrali bolje. Kristan nas je stalno držao u igri. Kao i obično, bio je odličan na golu. Klagenfurt je isto odigrao dobro, naročito powerplay, dok smo mi bili uspješniji pet na pet.

Napetost na ledu sve je više rasla, pogotovo u posljednjoj trećini u kojoj su igrači Medveščaka nakon samo minute i 19 sekundi igre povisili vodstvo na dva gola razlike. Asistenciju Ryana Kinasewicha i Andya Serticha u pogodak je ”backhandom” pretočio Frank Banham. Domaćini su u 52. smanjili na 4:5 (Joseph Tenute), ali najbolji golman EBEL-a više nije dopustio da išta uđe u njegov gol i da pobjeda isklizne iz Medveščakovih ruku.

Medvjedi su ovom pobjedom skočili na drugo mjesto u Skupini za poredak, a u petak ih (19:15) očekuje još jedno gostovanje u Ljubljani kod Tilia Olimpije.