Laureati: Ivica najbolji sportaš, Sumić sportašica

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 2/7/2012 11:44

Koncertna dvorana vatroslava Lisinskog bila je poprište dodjele sportaša godine grada Zagreba koje se održava već 36 godina. Mnoge poznate osobe iz javnog života došle su na ovu dodjelu, neki kao pobjednici, a neki da budu viđeni.

Naravno da dame imaju prednost pa ćemo prvo krenuti s ljepšim spolom.

Tako je najbolja ženska momčad grada Zagreba za 2011. godinu Kuglački klub Zagreb jer su neprikosnoveni u Hrvatskoj kad je kuglanje u pitanju.

Najbolja sportašica je teakwondašica Martina Sumić, a ovo priznanje dobila je ponajviše zahvaljujući srebru u kategoriji do 62 kilograma na Svjetskom prvenstvu koje se održalo u Koreji.

Najbolja muška momčad postala je HAVK Mladost koja ove godine nije postala prvak Hrvatske, ali su osvojili kup i osvojili treće mjesto u vaterpolskoj Ligi prvaka.

Ivica Kostelić očekivano je najbolji sportaš Zagreba jer u prošloj godini je ostvario svoje snove i postao ukupni pobjednik Svjetskog kupa.

Obitelj Kostelić dobila je još jednu nagradu. Posebno priznanje za najboljeg trenera dodjeljeno je Anti Kosteliću koji je bio trener najboljem skijašu sadašnjice.

Osim priznanja za najboljeg sportaša i momčad, dodjeljene su i posebne nagrade za životno djelo, a ove godine ‘osladili’ su se Mirko Bašić, Dragutin Drofenik, Vedran Pavlek, Božidar Pažur i Vjekoslav Rolih.