Ibanez i Sammir pogodili za nova tri boda Dinama

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 7/31/2011 10:23

Pred negdje oko 1000 gledatelja Dinamo je pogocima Ibaneza i Sammira svladao Cibaliju te su na taj način upisali nova tri boda i zasjeli na prvo mjesto ljestvice sa šest bodova i gol razlikom 4:0.

Utakmica nije bila lijepa za oko, rastrgani Dinamo bio je bolja momčad, ali da smo vidjeli nekakav spektakularan nogomet, baš i nismo.

Prijetio je Dinamo preko Ivana Krstanovića i Ante Rukavine koji su startali u napadu, a jednu lijepu prigodu imao je i Callelo, ali pogodak smo vidjeli tek u 26. minuti utakmice kada je za 1:0 zabio Ibanez nakon velike greške golmana Cibalije Matkovića.

On je htio ubaciti jednu loptu, ali lopta je krenula prema golu i Matković umjesto da lagano uhvati loptu se neshvatljivo pomaknuo prema desnoj vratnici i lopta jer završila u mreži.

Jurčić zadovoljan

Baš u tim trenucima na Maksimir se spustila ogromna kiša koja nije prestala sve do poluvremena i koja je otežavala igru i jedne i druge momčadi.

Cibalija je bila bez prigoda, jedino je Kresinger pokušao udarcem s 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.

Drugi dio bio je preslika prvog. Dinamo je napadao preko najagilnijeg igrača Ibaneza, ali rezultat se nije mjenjao sve do 86. minute kad su malonogometnu kombinaciju izveli Rukavina i Sammir, a Brazilac je sa 16 metara donji lijevi kut Matkovićevog gola i bilo je to konačnih 2:0 za Modre.

– Jako sam zadovoljan. Odigrali smo kontroliranu utakmicu, uzimali loptu u fazi napada, bili dominantni u posjedu i jako sam zadovoljan – nakon utakmice rekao je zadovoljni Jurčić.