Autor:: Ante Perković 1/4/2011 17:59

Nakon prve vožnje vodeća je Marlies Schild, dok je odmah iza nje Manuela Moelgg s 0.19 zaostatka. Treća je Maria Riesch koja zaostaje 0.76.

Ana Jelušić je na 15. poziciji i za vodećom Schild zaostaje 2.24, dok je Sofija Novoselić 25. i za vodećom zaostaje 3.55.

Tijek prve vožnje možete pogledati ovdje

-.-Zvonimira Ivanišević/ Zagrebancija-.-Prva se niz sljemensku padinu spustila Veronika Staber i s vremenom od 1.02.76 zauzela je prvo mjesto, a tako je ostalo i nakon sljedeće vozačice, francuskinje Marion Bertrand koja je grubo pogriješila i zaostala za vodećom Nijemicom preko 35 sekundi.

Katharina Duerr skinula je s prvog mjesta Staber i sad je Njemica na prvom mjestu, a nije je uspjela svrgnuti ni Sarka Zahrobska, kojoj Sljeme ove godine očito ne paše i zauzela je drugo mjesto, ali ona nikako ne može biti zadovoljna svojom vožnjom.

Sofija Novoselić koja je prvi put ušla u drugu vožnju odskijala je do petog mjesta i ovo su njeni prvi bodovi u Svjetskom kupu. Za vodećom Katharinom Duerr zaostaje 2.15.

Nakon što se prvih 10 skijašica spustilo niz Crveni spust prva je Katharina Duerr koja je očito odvozila odličnu utrku i čvrsto drži prvo mjesto.

Sandrine Aubert koja je među najboljim skijašicama svijeta konačno je skinula Durr s prvog mjesta, a nedugo potom i Barthet je prestigla Durr i došla do drugog mjesta.

Ana Jelušić kao 15. iz prve vožnje odskijala je jako dobro i osvojila drugo mjesto te zaostaje za Aubert samo 0.16 sekundi.

I nakon što se Therese Borshen spustila niz Sljeme naša Ana Jelušić i dalje je druga, a Aubert prva. zasad se stvari sjajno odvijaju za našu najbolju skijašicu.

Christina Geiger je prva vozačica koja je odustala u drugoj vožnji i tako je ostala bez bodova. No, Kathrine Zettel nije dala da se dogodi nikakvo iznenađenje i preuzela je vodeću poziciju s čak 0.98 sekundi prednosti.

Slovakinja Veronika Zuzulova nije odvozila najbolju vožnju kakvu ona zna, ali je ipak zauzela drugo mjesto i tako gurnula naše dvije skijašice za poziciju nazad, a Zettel je ostala na prvom mjestu.

Druga vozačica koja nije uspjela završiti utrku je Hansdotter i tako će i ona ostati bez bodova.

-.-Zvonimira Ivanišević/ Zagrebancija-.-– Zadovoljna sam utrkom i konačno sam odvozila jednu dobru drugu vožnmju – kazala je Jelušić nakon utrke.

Konačno je netko skinuo Zettel s prvog mjesta, a to je bila francuskinja, Nastasia Noens, koja trenutno ima 0.15 sekundi prednosti pred Zettel, ali je Tanja Poutiainen napravila vrhunski posao u drugoj vožnji i s čak jednom sekundom i dvije stotinke ispred drugoplasirane Noens preuzela vodstvo.

Nakon toga se Sarah Schleper spustila niz stazu i zauzela četvrtu poziciju, ali je Pietalae Holmner odvozila jako dobro, ali nije uspjela preuzeti vodstvo od Poutiainen, ali je došla do drugog mjesta.

Ipak je Maria Riesch s pola sekunde prednsoti preuzela vodstvo i tako gurnula naše dvije predstavnice prema dolje, a odmah nakon nje Manela Moelgg doša je do drugog mjesta.

Prva iz prve vožnje Marlies Schild ponovno je pokazala zašto je najbolja slalomašica na svijetu jer odvozila je savršenu utrku i osvojila treći put Snježnu kraljicu.

Maria Riesch zauzela je drugo mjesto, dok je treća Manuela Moelgg, dok je Ana Jelušić zauzela 11. mjesto, a Sofija Novoselić osvojila je 25. mjesto.

>>>FOTOGALERIJU DRUGE VOŽNJE I PROGLAŠENJE POBJEDNICE MOŽETE POGLEDATI U FOTOGALERIJE ZVONIMIRE IVANIŠEVIĆ<<<