Autor: 6/6/2012 11:17

Pobjedom na Cedevitom na njihovom parketu 77:64 Cibona je osvojila još jedna naslov košarkaškog prvaka Hrvatske. Vukovi su od samog početka dominirali utakmicom te nametnuli svoj tempo. Iako je Cedevita imala imperativ pobjede kako bi osigurala petu utakmicu košarkaši Dražena Anzulovića jednostavno nisu mogli parirati razigranoj Ciboni.

FOTOGALERIJU SA UTAKMICE POGLEDAJTE OVDJE

U prvoj četvrtini Cedevita je još uspijevala držati korak s Cibonom te održavati minimalni zaostatak od nekoliko poena. No u nastavku utakmice Cibona se oslijepila te se na poluvrijeme otišla s prednošću od 38:30. Kako je utakmica odmicala dominacija Vukova se samo povećavala te je nekoliko minuta prije kraj utakmice vodstvo Cibone bilo plus 19. No na kraju su izabranica Jasnima Repeše smanjili presing tako da je Cedevita na kraju izgubila sa ‘samo’ 13 poena, odnosno 77:64. Nakon sudčevog zvižduka igrači Cibone počeli sa slavljem.

PROSLAVA IGRAČA NA TERENU

Proslava se na kraju preselila u restoran Black rock gdje se slavio naslov prvaka do sitnih sati.

PROSLAVA U BLACK ROCKU

Finalna utakmica privukla je brojne javne osobe. Tako su dvoboj najboljih hrvatskih košarkaških momčadi pogledali ministar Željko Jovanović s pomoćnikom Petrom Skansijem, ministar Uprave Arsen Bauk, bivši ministar Ivan Šuker,  čelnici HKS-a Danko Radić i Željko Drakšić.