Autor: 10/21/2012 11:07

Furioznom igrom u drugom poluvremenu moćna Barcelona savladala je RK Zagreb Co u rukometnoj Ligi prvaka. Zagreb je na domaćem parketu u Areni dobro igrao pro poluvrijeme kada je čak imao i vodstvo od 10:6 no momčad trenera Xavija Pascuala jednostavno je bila prekvalitetna da joj se suprotstave Zagrebovi mladići.

-.-Nenad Dugi / CROPIX -.-U prvom poluvremenu, igra je štimala, mlada momčad  Slavka Goluže držala je korak s Barcelonom. Igralo se gol za gol, a mladi vratar Filip Ivić imao je devet obrana. U jednom dijelu utakmice Zagrebaši su čak imali vodstvo od 10:6, no ono se nije dugo održalo. Do kraja poluvremena Barcelona je okrenula rezultat te s minimalnim prednošću (13:12) otišla na odmor.

Goluža zadovoljan utakmicom

U drugom poluvremenu zagrebaši su krenuli čvrsto te nastavak utakmice otvorili s dva pogotka zahvaljujući kojima su ponovno došli u vodstvo koje je na kraju bilo posljednje. Jer nakon toga Barcelona je  ‘stisnula gas’ te fantastičnom serijom od 11-1 preuzela konce utakmice u svoje ruke. Do kraja utakmice Barcelona je mirno održavala prednost te je utakmica završila sa 32:21.

Trener Zagreba Slavko Goluža nije bio razočaran nakon poraza rekao je kako je poraz bio očekivan.

– Dobro smo igrali u prvom poluvremenu, šteta što se tako nije nastavilo – kazao je Goluža  te dodao:

– Šteta, bacili smo pet lopti i vratili Barcelonu u život. Poslije smo pokušavali stizati tu njihovu prednost, no previše smo se istrošili. Da na njihovim vratima nije bio Arpad Šterbik, najbolji vratar na svijetu, možda je moglo biti drugačije.

Nakon četiri odigrana kola Zagreb zauzima četvrto mjesto s ti boda. U dosada odigranim utakmicama ostvario je jednu pobjedu, jedna remi te dva poraza. Na čelu skupine je Barcelona sa savršenim učinkom od četiri pobjede iz četiri utakmice.