Dynamo, ali onaj ukrajinski, osvojio Ramljak

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 6/5/2011 15:07

Dynamo Kijev novi je pobjednik turnira Mladen Ramljak, tako su naime odlučili penali koji su se pucali u finalu ovog prestižnog turnira za igrače do 18 godina.

Dinamo Zagreb osam je godina bio neprikosnoveni vladar Mladena Ramljaka, ali i toj seriji došao je kraj nakon jedanaesteraca koji su se izvodili na terenu Hitrec – Kacijan.

Modri su sjajno otvorili dvoboj i u 21. minuti Čabraja zabija za prednost naše momčadi i tad je izgledalo da će naša momčad i deveti put zaredom doći do naslova. No, Kijevljani su mislili drugačije i nisu se predavali te su pružili sjajan otpor našoj momčadi.

Tako je Bratkov u 37. minuti susreta zabio za 1:1 te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Marko Mlinarić predaje nagradu za najboljeg igrača BuialskyiuNa samom početku drugogo poluvremena sjajnim solo prodorom Buialskyi pogađa za 1:2 i veliko slavlje Kijevljana.

Trener na klupi Modrih nije imao više što čekati te je i Mateo Kovačić ušao u igru, prvi put na ovm turniru. Igra Dinama postaje u tim trenucima puno bolja što rezultira izjednačenjem, a ponovno je strijelac bio Čabraja.

Poraz na jedanaesterce

Do kraja utakmice Modri su pokušali doći do pobjede i izbjeći rulet penala, ali nisu uspjeli.

Tako se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, a tu su uspješniji bili imenjaci iz Kijeva te po prvi put osvojili turnir Mladena Ramljaka.

Utakmica za treće mjesto ponudila nam je sjajnu utakmicu Rapida i Espanyola u kojoj je slavio Espanyol 3:4, nakon što je Rapid imao prednost od 3:1.

Peta je momčad Villareala koja je danas svladala selekciju SAD-a s 9:0, a posljednji, osmi, je Al Nasr, koji je poražen od AIK-a 0:3.

Najboljim igračem turnira proglašen je igrač Kijeva Buialskyi, a iz Dynama nam dolazi i najbolji golman, Tkachenko, dok je najbolji strijelac turnira, sa sedam postignutih pogodaga, igrač Villareala Munoz Nicolas iz Villareala.