Dinamo osigurao finale Mladena Ramljaka

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 6/4/2011 13:47

Remijem između Rapida i Villareala Dinamo je kolo prije kraja osigurao finale turnira Mladen Ramljak. Naime, sad je Dinamo prvi sa šest bodova i utakmicom manje, a Rapid i Villareal koji su mogli ugroziti Modre na putu prema finalu su remizirali i ostali na četiri boda iz tri odigrane utakmice.

Rapid je odlično započeo utakmicu protiv Villarela i imao nekoliko odličnih prigoda da dođu do vodstva, ali su bili neprecizni i nisu mogli pogoditi vrata Španjolaca.

Prvo poluvrijeme ponudilo je uzbudljiv nogomet, ali pogotke nažalost nismo vidjeli.

Drugi dio bolje je otvorio Villareal i poveo je 1:0. Iako je Rapid pokušavao doći do izjednačenja to im nije uspjvalo sve do 77. minute utakmice kada izjednačuju rezultat, a u posljednjoj 80. minuti pogađaju i vratnicu čime su im odlepršale sve nade da bi se mogli naći u finalu.

-.-NK Dinamo-.-Zanimljivo je da za španjolsku momčad igra i jedan Hrvat, riječ je o mladom i nadarenom Filipu Faletaru koji nam je rekao da mu je u Villarealu jako dobro i da se odlično snašao.

Hrvat u Villarealu

– Super mi je u Villarealu. Eto igrao sam dvije utakmice, jednu protiv Dinama u kojoj nas je Dinamo svladao i drugu protiv Rapida – kazao nam je Filip i dodao:

– Sjajno mi je tu u Zagrebu, lijepo se naći u svojoj zemlji. No nažalost nismo imali vremena malo razgledati Zagreb jer nam je hotel malo daleko, a došao bih i nekad solo, ali jednostavno nemam vremena, tako da je ovo bila odlična prigoda za doći malo u Hrvatsku.

Dečko je to koji je 1995. kodište i po stažu je kadet, ali igra za juniore pa se nadamo da je talentiran i dobar i da bi jednog dana mogao zaigrati i za prvu momčad Villareala.

Drugu utakmicu dana odigrali su Dynamo Kijev i Al Nasr, a kao slavljenik iz te utakmice je izašao Dynamo te time skoro osigurali finale jer još postoji teoretska šansa da ih sustigne selekcija SAD-a koja bi morala sa šest razlike svladati Espanyol.

Druge dvije utakmice današnjeg programa na rasporedu su u 16.30 sati kad se susreću Dinamo i AIK, a u 18.15 na raporedu je utakmica između Espanyola i selekcije SAD-a.

Ukoliko želite saznati sve o omladinskoj školi Dinama u ponedjeljak trk na kioske po svoj primjerak Zagrebancije u kojem ćete naći veliku reportažu o omladinskoj školi Dinama