Cibona fanatičnom igrom stigla do vrijedne pobjede

Autor: Boris Matijašević 12/16/2009 23:08

Kakva drama u Draženovom domu! Cibona je u infarktnoj završnici utakmice koja joj je značila nastavak ili kraj europskih nadanja nakon velike borbe svladala turski Fenerbahce Ulker sa 80:77 (32:36).

Tijek utakmice i događanja na parketu ničim nisu pokazivali da bi ‘cibosi’ na kraju utakmice mogli slaviti. Gosti iz Istanbula puno su bolje otvorili utakmicu a ‘cibosima’ je malo toga polazilo za rukom. Početkom druge četvrtine upali su u pravu ‘crnu rupu’.  Punih pet minuta nisu postigli koš, pa je ‘Fener’ došao na čak 18 koševa razlike!

No, tada su ‘vukovi’ počeli s agresivnim presingom po cijelom terenu što je urodilo plodom. Malo-pomalo smanjivali su veliki zaostatak, pa je poluvrijeme završilo s podnošljiva četiri koša minusa. ‘Cibosi’ nisu odigrali dobro niti početak drugog poluvremena. Gosti su opet napravili osjetljivu, dvoznamenkastu prednost.

Tada Cibona opet kreće fanatično. Serijom 10:0 ‘vukovi’ su poravnali rezultat (58:58), i nakon toga gostima više nisu dozvolili da se odvoje. Štoviše, prešli su u vodstvo i držali ga do kraja. Drama je dosegla vrhunac u posljednjih devet sekundi utakmice. Upravo je toliko ostalo ‘Feneru’ za zadnji napad pri rezultatu 80:77. Zagrepčani nisu željeli raditi faulove nego se braniti. Bivši ‘cibos’ Gordan Giriček pucao je tricu za izjednačenje i produžetak, no promašio je. Veliko slavlje moglo je početi.

Najbolji među ‘cibosima’ svakako je bio Marko Tomas koji je sa 28 koševa predvodio svoju momčad. Andrić je ubacio 16, Rozić 11, a Bogdanović 10 koševa. Pobjedom nad Fenerbahceom Cibona je zadržala nadu za ulazak u Top 16, a slijedeću utakmicu dočekuju francuski Asvel koji bi također trebali pobijediti.