Cibona doživjela katastrofu protiv Lietuvosa

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 11/18/2010 9:44

Cibona je u Vilniusu doživjela potpuni slom i poražena je s čak 28 razlike, što se nikako nije moglo očekivati jer su ipak igrali protiv momčadi koja još nema niti jednu pobjedu u Euroligi. Nakon ove utakmice došli su do prvog slavlja, a Cibona je prikovana za dno ljestvice s pet poraza.

Sami početak utakmice sugerirao je da se Vukovi protiv Lietuvosa neće dobro provesti. U našoj momčadi baš ništa nije funkcioniralo kako treba te je domaća momčad lakoćom došla do ogromne prednosti nakon prvih 10 minuta, rezultat je glasio 23:12.

Drugi period igre ujedno je bio i najbolji dio ove utakmice za Cibonu. Odigruli su ga muški i taj period je otišao u korist Vukova, 17:15, ali je to bilo svce što su u ovoj utakmici pokazali igrači našeg prvaka.

U trećoj četvrtini doživjeli su potpuni slom i pokazali da ove godine nisu dorasli boriti se s velikim dečkima. Tih deset minuta igre završio je 23:9 u korist litavske momčadi. Između ostalog u ovom dijelu igre pokazane su sve slabosti i pukotine u momčadi iz Savske. Lietuvos je izgledao poput NBA momčadi što naravno najviše mogu zahvaliti našoj momčadi.

Posljednja dionica igre bila je puka formalnost i bilo je samo pitanje s koliko razlike će Cibona izgubiti ovaj susret. Na kraju su i ovu četvrtinu dobili igrači Lietuvosa, a konačni rezultat bio je frustrirajućih 90:62.