Chemo profili dobili šest od sedam utakmica

Autor:: G.B. / Chemo profili 8/23/2010 11:41

Chemo profili osvojili su treće mjesto na EBT turniru (European beach handball tournament) u Nizozemskoj.

Proteklog vikenda u nizozemskom gradu Tilburgu odigravao se EBT turnir, na kojemu je sudjelovalo osam jakih ekipa iz pet različitih zemalja.

Rezultati:

Grupa

-.-Chemo profili-.-Arsenal de Canelas (Portugal)- Chemo Profili Zagreb – 0:2BHC SKKM-EKATERINODAR (Russia)- Chemo Profili Zagreb – 2:0

Arsenal de Canelas (Portugal)- Chemo Profili Zagreb – 0:2

Utakmicama u grupi i pobjedama u šest od sedam utakmica hrvatski predstavnici osigurali su drugo mjesto te prolazak u polufinale ovog iznimno jakog turnira. U utakmici za treće mjesto suprotstavili su se španjolskom predstavniku Alcali, koji su u dva tijesna seta (svaki set završio s dva razlike za Španjolce) uspjeli pobjediti i tako se zasluženo plasirati u polufinale.

U utakmici za treće mjesto neizvjesnost je trajala prvih pet minuta prvog seta nakon čega ”Kemičari” preuzimaju kontrolu nad utakmicom i stečenom prednošću mirno privode utakmicu kraju. Također treba napomenuti i da je hrvatski predstavnik svojim ponašanjem i malim brojem isključenja zaslužio i nagradu za fair play. Na taj način se doma vraćaju s dva trofeja.

-.-Chemo profili-.-Kako je turnir odmicao, to su ”Kemičari” igrali sve bolje i bolje i na kraju su osvojili broncu što je vrlo lijep uspjeh na ovako jakom turniru. Ostaje mali žal za izgubljenim polufinalom (od ekipe za koju nastupa šest španjolskih reprezentativaca u rukometu na pijesku) pogotovo što su ih u grupi uspjeli pobjediti, no –u tome je ljepota ovog sporta.

– Mislim da smo postigli lijep rezultat i dostojno predstavili svoju državu, grad i klub. Na kraju zahvala i organizatorima turnira-klubu Camelot- koji su izvrsno organizirali prvi EBT turnir u Nizozemskoj – rekao je predsjednik Akademskog kluba rukometa na pijesku Zagreb – ističu iz Detono profila.

Za kraj vrijedi napomenuti da su ruski predstavnici Ekaterinodar, za koje je nastupalo pet ruskih reprezentativaca rukometa na pijesku uspjeli pobjediti Španjolce u finalu i na taj način osigurati Masters dogodine.

Za Chemo profile su nastupali Igor Požeg, Ivan Perić, Zvonimir Knežević, Mladen Paradžik, Ivan Jugović, Matko Vutmej, Zoran Glavočić. Voditeljice ekipe bile su Nevena Krajcar, Diana Žgela.