Cedevita u Kragujevcu nadigrala Radnički 78:61

Autor: R.I. 2/23/2014 11:47

U 21. kolu ABA lige Cedevita je u Kragujevcu nadigrala Radnički sa 78:61 i tako upisala svoju 16. pobjedu u tom natjecanju.

Prvo poluvrijeme, u kojem se nijedna momčad nije odvojila na više od šest poena razlike, Zagrepčani su završili s tri poena prednosti (32:35), a u drugom su potpuno deklasirali protivnika. Treću su četvrtinu otvorili s 18-5. Ubačajem Tomislava Zubčića u 27. minuti tako su otišli na 37:53.

U zadnju su četvrtinu ušli sa 43:60, a Radnički u tih 10 minuta nije nijednom ozbiljno priprijetio.

Visoka pobjeda Cedevite ne čudi jer su Zagrepčani danas odigrali stvarno inspirirano. Za tricu su šutirali 8/20 i skupili su nevjerojatnih 48 skokova. Od toga su ih u napadu imali 18, više nego ih je Radnički upisao ukupno (16).

Jasmin Repeša minutažu je dao svoj desetorici igrača. Toliko ih je bilo i u zapasniku jer su Ante Delaš, Marino Baždarić i Marko Tomas ozlijeđeni, s tim da se Mazalin seniorskoj momčadi pridružio s euroligaškog Nike International juniorskog turnira u Beogradu.

– Definitivno nam je svaka utakmica bitna ako želimo završiti na vrhu tablice, kako smo zacrtali. Imali smo dosta oscilacija u prvom poluvremenu, dozvolili smo lake šuteve Brkiću i Marinoviću, a kad smo stabilizirali obranu u trećoj dionici, uspjeli smo prelomiti. Mlada smo ekipa koja je podložna oscilacijama, a to je ono što nas krasi cijele sezone. Imamo još tri utakmice kod kuće i blizu smo Final Foura, ako ne napravimo neke velike gluposti – izjavio je nakon pobjede trener Cedevite Jasmin Repeša.

Strateg Radničkog Miroslav Nikolić rekao je da su Zagrepčani bolja ekipa:- Za nas su puno tri jake utakmice u tjedan dana, a prije Cedevite igrali smo protiv Budućnosti i Albe. Koprcali smo se u prvom poluvremenu, ali nismo imali snage u nastavku. Gosti su dominirali u skoku, a mi smo imali dosta izgubljenih lopti i lako su nas slomili. Bolja su ekipa. Nemamo više utakmice u Europi pa se možemo na miru spremati za ono što nas čeka. Pilčević je otišao iz kluba, Jović se ozlijedio, a on nam mnogo znači jer daje čvrstinu u obrani.

Nolan Smith za pobjednike je upisao 17 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Jusuf Nurkić uz šut iz igre 5/7 skupio je 16 koševa i 15 skokova, a po devet poena dodali su Luka Babić (7 asistencija) i Allan Ray.

Na strani Radničkog jedini dvocifreni sa 16 koševa bio je Marko Brkić.