Cedevita u gostima pobijedila Igokeu

Autor: S.S. 2/4/2013 11:46

Košarkaši Cedevite upisali su u ABA ligi i treću pobjedu u nizu. U gostima su svladali vodeću Igokeu sa 64:56. Pokazali su da se dižu u formi i ako tako nastave, imaju vrlo dobre izglede da izbore Final four.

Cedevita je ovu utakmicu igrala bez ozlijeđenog Vlade Ilievskog. Derwin Kitchen vratio se u sastav, no još uvijek nije potpuno oporavljen pa je na terenu proveo 9:26 min.

Cedevita je vodila praktički cijelu utakmicu. Nakon što je kapetan gostiju Marino Baždarić pogodio tricu za 7:10, domaćini više nijednom nisu poveli ni izjednačili. Prvu četvrtinu Predrag Šuput s dva je slobodna bacanja zaključio na 14:20, a na veliki odmor otišlo se s okruglih +10 za Cedevitu (25:35).

U tih 20 minuta Cedevita je imala 13 skokova više od protivnika. Marko Tomas pritom je zabio sedam poena, Goran Suton dodao je šest, a još četvorica igrača ubacila su po četiri.

Trener Cedevite Aco Petrović pozvao je timeout sredinom treće četvrtine kad je Branko Jorović pogodio koš i izborio dodatno slobodno bacanje, koje je nakon timeouta realizirao za 33:39. Nakon toga dva puta je za Cedevitu u napadu poentirao Šuput, a bitne su bile i dvije uzastopne trice Tomasa za 35:49.

U zadnjih 10 minuta Cedevita je ušla s prednošću od 39:52, a kad je Bracey Wright u 34. minuti poentirao za 39:61 bilo je jasno da domaćini više nemaju realne šanse da utakmicu uvedu u neizvjesnost.

Cedevita je naposljetku utakmicu završila s 13 skokova više. Tome je, doduše, pomogao i Igokein šut za tricu 4/22 (gosti su za tricu šutirali 8/24), a kao prvi strijelac i asistent kod pobjednika je sa 16 koševa i četiri asistencije završio Tomas.

Wright je dodao 11 poena, a Baždarić 10, dok su domaćine predvodili Jorović (16 poena) i Miloš Komatina (15 poena).