Cedevita s najslađim porazom izborila Top 16 Eurolige

Autor: KK Cedevita, FOTO: KK Cedevita 12/12/2015 10:37

Pred ispunjenim Draženovim domom Cedevita je u sklopu 9. kola B skupine Eurolige upisala najslađi poraz u povijesti kluba. EA7 Emporio Armani Milan u Zagrebu je slavio sa 85:82, no Cedevita je u Milanu u četvrtom kolu pobijedila s devet poena razlike pa joj je i ovakav poraz dovoljan da prije posljednjeg kola prve faze Eurolige osigura prolazak u Top 16.

U zadnjih 10 minuta ušlo se s rezultatom 57:66, a gosti su došli u dobru situaciju kad je Robbie Hummel na 3:53 min. do kraja susreta zabio tricu za njihovo vodstvo 79:66. Miro Bilan je potom prvo zabio za 68:79, a kasnije i dva slobodna bacanja za 70:79, s tim da su u tim trenucima kod gostiju trice promašivali Krunoslav Simon, Milan Mačvan i Oliver Lafayette.

Nakon što je Bilanu suđen prekršaj u napadu, Mačvan je na 1:55 min. do kraja položio za vodstvo Milana 81:70, no Cedevita je u završnici izborila Top 16 na krilima Frana Pilepića.

Naime, poslije koša Pullena u ulazu, Pilepić je na minutu i pol do završetka pogodio tricu i kod rezultata 75:81 natjerao trenera gostiju Jasmina Repešu na timeout. Kod istog rezultata Pullen je kasnije promašio oba slobodna bacanja, a na drugoj strani Simon je prvo promašio tricu, nakon čega su Charlesu Jenkinsu suci na 47.1 sekundu do završetka ponišitili ubačaj za dva jer je Milanu istekao napad (provjeravali su na video snimci).

U potpunog junaka Pilepić se pretvorio kad je na 25 sekundi pogodio još jednu tricu za zaostatak Cedevite 78:82, a kasnije je i bio miran s linije slobodna bacanja pa je na 16.1 sekundu do završetka s dva slobodnjaka rezultat postavio na 80:82.

Loše prvo poluvrijeme Cedevite

Zagrepčani su već u prvom poluvremenu izgubili prednost od devet poena, s koliko su oni slavili u Milanu. Cedevita je otvorila utakmicu sa 6:2, no uz 12 poena Jamela McLeana vodstvo 25:18 poslije prvih 10 minuta vodili su gosti, a druga četvrtina bila je jedna od najlošijih Cedevite u ovoj sezoni.

Zagrepčani su u tom periodu za dva šutirali 2/6, a za tri 2/8. Milano ih je pritom nadskakao 16-8, a uz to su se kod Cedevite u drugoj četvrtini u strijelce upisala tek trojica igrača (Pullen, Bilan i Babić) pa ne čudi rezultat 31:45, s kojim se otišlo na veliki odmor.

Drugo poluvrijeme Zagrepčani su otvorili znatno bolje. Dapače, u prve četiri i pol minute treće četvrtine zabili su više poena nego u cijeloj drugoj. Marko Arapović zabio je sedam, Miro Bilan pet, a James White dva poena u 14-5 seriji, s kojom su prvaci Hrvatske došli na zaostatak 45:50. Navalu domaćina nakratko je tricom prekinuo Hummel, a kad je Babić na 3:41 min. do isteka predzadnje četvrtine u tranziciji pogodio otvorenu tricu za Cedevitin zaostatak 51:56, Jasmin Repeša odlučio se pozvati timeout.

Navijači su se u tom trenutku sasvim probudili i činilo se da je Cedevita na rubu preokreta. No, uslijedio je pad domaćih. Gosti su napravili 10-3 i poveli sa 66:54, a konačan rezultat treće četvrtine tricom za 57:66 na osam sekundi do kraja spomenutog perioda postavio je Arapović.

U dresu Cedevite Bilan je upisao 23 poena, četiri skoka i šest asistencija. Arapović je dodao 16 poena i sedam skokova, Pullen 11 poena, pet skokova i sedam asistencija, a junak Pilepić osam poena i dva skoka.

Kod gostiju je Hummel ubilježio 21 poen i osam skokova, McLean je dodao 15 poena i četiri skoka, a Simon 13 poena, četiri skoka i sedam asistencija.