Cedevita dobrom igrom uvjerljivo svladala Split

Autor: S.S. 4/7/2013 10:29

U trećem kolu A-1 Lige za prvaka Cedevita u Domu sportova nije imala većih problema protiv Splita. Zagrepčani su nastupili bez Marka Tomasa i Ante Mašića, no gosti su bili oslabljeni i više. Trener Žutih Mladen Erjavec igrao je bez Nikole Vujčića, Vedrana Vukušića, Srđana Subotića, Tonija Dijana i Ivana Mimice. Iako talentirani, mladi Splićani ipak nisu mogli pružiti dovoljno jak otpor i utakmica je bila lišena neizvjesnosti.

Cedevita je naposljetku uz 28 koševa i 7 skokova Mire Bilana slavila s ukupno 88:69. U prvoj četvrtini rezultat je bio u egalu prvih šest i pol minuta. No, nakon polaganja Derwina Kitchena u kontri na kod 16:13 za domaćine Splićani su pozvali timeout, poslije kojeg su igrači Cedevite vidljivo podignuli intenzitet u obrani.

Prvu četvrtinu Vlado Ilievski tricom je zaključio na 26:15. Bilan je već dotad zabio 12 poena, a do najveće prednosti u prvom poluvremenu Cedevitu je poslije skoka u napadu polaganjem za 43:35 na tri minute do odlaska u svlačionicu odveo Ivan Buva.

U drugo poluvrijeme ušlo se sa 47:31. Split je u jednom trenutku došao na 52:41, no to je ujedno i najbliže što su gosti došli jer je Bilan u tom trenutku sam napravio seriju 5-0. Domaćini su treću četvrtinu završili sa 66:52 pa opet dodatno povećali razliku, a dobra posljedica riješenog pitanja oko pobjednika je minutaža koju su dobili Roko Rogić i Karlo Lebo.

Osim Bilana, dvocifreni su kod Cedevite bili i Bracey Wright sa 18 poena i Predrag Šuput s 10 poena i 8 skokova, dok su goste predvodili Ivan Sirišćević s 15, Josip Sobin s 14 i Esben Reinholt s 13 poena.