3. HNL: Vrapče deklasiralo HAŠK u derbiju kola

Autor:: Vedran Tolić, Foto:: Vedran Tolić 5/24/2010 2:43

Lider Gorica pokleknula je na gostovanju kod Medulina. Trener Damir Petravić doputovao je sa svega 15 igrača, od kojih je većina iz drugog plana, tako da konačni rezultat ne čudi. Sve misli turopoljskog kluba okrenute su isključivo na 2. HNL. Medulin je zahvaljujući pobjedi došao do odlične šeste pozicije.

U derbiju kola Vrapče je u Aleji Bologne uspjelo slaviti nad klubom s Pešćenice. Gostujući strateg Krešimir Sunara u više je navrata ponovio da kuje planove na rang ispred, ali dojma smo da HAŠK neće dugo plesati u drugoligaškom društvu ukoliko ne dođe do radikalnih promjena. Pobjedom su nogometaši trenera Denisa Bezera zadržali treću poziciju. Još je jedno kolo ostalo za odigrati, a nogometaši Vrapča na najbolji mogući način su se oprostili od domaće publike.

Maksimir se pobjedom oprostio od domaće publike

Oproštaj od domaće publike u trećeligaškom društvu za Maksimir je prošao pobjednički. -.-Vedran Tolić-.-Ovo je ujedno prva proljetna pobjeda na domaćem terenu.  Upravo smo spomenuti susret pratili ovo kolo. Prvo poluvrijeme Maksimir je imao dominaciju, što je okrunio ranim pogotkom. O boljoj igri domaćina svjedoče četiri kornera u prvih petnaestak minuta, a posljednji korner, u 12. minuti, pokazao se dobitnim. Prskalo je izveo s desne strane i ubacio u gostujući peterac, a lošu reakciju vratara Orbanića iskoristio je Mamić i doveo Maksimir do vodstva.

Nakon pogotka domaćin je nastavio s boljom igrom. Prva gostujuća prigoda bila je u 16. minuti, nakon što je A. Barlecaj došao na 16 metara i snažno pucao, ali je lopta prošla milimetrima pored vratnice. U 37. minuti je Maslač izvanredno probio po desnoj strani i ubacio loptu na 10 metara, a tamo je u naletu Milošević pucao i uzdrmao gredu.

U nastavku susreta Rovinj je pružio nešto bolju igru, ali se mladi sastav Maksimira nije dao smesti. U 60. minuti Matošević je lijepo probio po sredini na 20 metara i snažnim udarcem poentirao za izjednačujući pogodak. Ipak, mladi Dujmović, osvježenje s klupe odigrao je izvanrednih 45 minuta. U 74. minuti je dobio loptu na 10 metara i otišao malo ulijevo, te prekrasnim udarcem i prebacivanjem vratara postigao euro-gol. Junak susreta je u 85. minuti uspio uzdrmati vratnicu. U sudačkoj nadoknadi Matošević je postigao pogodak, ali je pomoćni sudac Pavlešić podigao zastavicu. -.-Vedran Tolić-.-Nakon toga igrači Rovinja opkolili su Pavlešića, a poslije susreta dobio je udarac u potiljak od Matoševića. Disciplinski sudac imat će pune ruke posla. Šteta što je susret ovako završio.

Zelina očekivano poražena

U Španskom su nogometaši trenera Draženka Prskala remizirali s Nehajem. Oproštaj od domaće publike i trećeligaškog društva prošao je uspješno. Naime, ‘senjska bura’ jedno je od većih iznenađenja proljetnog djela prvenstva, tako da s osvojenim bodom u Španskom mogu biti više nego zadovoljni.

Nakon što je Zelinu napustio trener Srećko Lušić i predsjednik Dragan Đukanović, svi u klubu pomalo su izgubljeni. Mora se priznati da je ovo krajnje iznenađujući potez, posebno jer je ovo tek prva trećeligaška sezona zelinskog kluba i rezultati su vrlo dobri. Klupu je preuzeo dosadašnji pomoćni trener Željko Majcen. Grobničan je očekivano slavio nad Zelinom, ali mora se priznati da gosti zapravo nisu pružili loše izdanje. Ipak, samo se bodovi pišu.

Do kraja prvenstva ostalo je još jedno kolo, a uz već otpisanu Istru, Maksimir i Špansko traži se četvrti putnik za rang ispod.

POGLEDAJTE FOTOGALERIJU S SUSRETA MAKSIMIRA I ROVINJA

Rezultati 3. HNL Zapad, 33. kolo:

Maksimir – Rovinj 2:1, Jadran – Vrbovec 2:3, Grobničan – Zelina 2:1, Crikvenica – Novalja 4:3, Jedinstvo – Rudar 0:2, Špansko – Nehaj 1:1, Istra – Orijent 1:3, Medulin 1921 – Gorica 2:0, Vrapče – HAŠK 3:1.