15. Prvenstvo Hrvatske u gađanju samostrelom Field 18m

Ekipno, 1. mjesto obranila je ekipa „Dubrava 1094“ u sastavu: Valentina Pereglin (svjetska prvakinja, 1. na rang listi IAU za seniorke, te najbolja seniorka u svijetu u 2018. godini), Marijan Kajfeš i Domagoj Pereglin

Press materijal

Prvo građansko samostrelsko društvo “Zagreb” i Grad Donja Stubica uspješno su organizirali 15. Prvenstvo Hrvatske u gađanju samostrelom Field u dvorani na 18m u nedjelju 24. ožujka o.g. Pokrovitelji natjecanja bili su Hrvatski streljački savez i Streljačka udruga Zagreba. Suorganizatori natjecanja bili su Sportska zajednica Grada Donja Stubica, TZ područja Donja Stubica i Gornja Stubica, te streljačka društva „Metalis“ Donja Stubica, „Veliko Trgovišće“ iz istoimenog mjesta i „Savica“ iz Zagreba.

Na natjecanju je nastupilo 22 natjecatelja iz 6 streljačkih društava. Natjecanje je otvorio gosp. Nikola Gospočić, gradonačelnik Grada Donja Stubica. Tijekom pozdravnog govora istaknuo je zadovoljstvo da je Grad Donja Stubica prvi puta organizator samostrelskog prvenstva. Prigodnim programom okupljenim strijelcima i građanima predstavili su se članovi Družbe Vitezova Zlatnog Kaleža pod vodstvom gosp. Ivana Štefeka.

Titule državnih prvaka osvojili su: Domagoj Pereglin kod seniora s pogođenih 1173 kruga. (Domagoj je ujedno i svjetski seniorski prvak, 1. strijelac na IAU Svjetskoj rang listi seniori, te najbolji svjetski strijelac u gađanju samostrelom u 2018. godini). Drugo mjesto osvojio je Marijan Kajfeš s osvojenih 1149 krugova, treći je Željko Tijan sa 1125, sva trojica iz SD Dubrava 1094. Kod seniorki prvo je mjesto osvojila Mihaela Oborovečki (Veliko Trgovišće) sa 1150 krugova (europska juniorska viceprvakinja), krug više od Valentine Pereglin (Dubrava 1094), trenutne svjetske i europske prvakinje. Treće mjesto osvojila je Maja Grdiša iz Požege.

U svojem prvom nastupu na PH prvak u juniorskoj konkurenciji postao je Josip Novosel, SK Krušljevo Selo, 1146 krugova. Drugi je Martin Oborovečki iz Velikog Trgovišća s pogođenih 1127 krugova, dok je treći Stjepan Borak s 1091 krugom, član SD Dubrava 1094.

U kadetskoj kategoriji prvo je mjesto osvojio Oliver Mofardin s 1242 kruga, drugi je Ivan Borak s 1239 krugova, dok je treća Antonija Kasalo s pogođenih 1200 krugova, sve troje iz SD Dubrava 1094.

Ekipno, 1. mjesto obranila je ekipa „Dubrava 1094“ u sastavu: Valentina Pereglin (svjetska prvakinja, 1. na rang listi IAU za seniorke, te najbolja seniorka u svijetu u 2018. godini), Marijan Kajfeš i Domagoj Pereglin. S pogođenih 1718 krugova pobijedili su ispred ekipa „Veliko Trgovišće (Mihaela Oborovečki, Martin Oborovečki i Karla Bartolović) 1681 krug i SD „Ivanić“ iz Ivanić Grada (Iva Popović Gecan, Petar Blagec i Milenko Šaško) s 1507 krugova.
Na natjecanju je postignuto ili izjednačeno 6 rekorda Hrvatske: Domagoj Pereglin, muški, IR600 591, IR1200 1173, Oliver Mofardin, kadeti, IR300 290, IR600 578, IR1200+Finale 1243, Ivan Borak IR1200 1145.

Posebnu nagradu 1. Kupa Donje Stubice osvojio je Domagoj Pereglin, najbolji pojedinac natjecanja s pogođenih 1173 kruga. Kao nagradu je dobio prigodni suvenir Gupčevog kraja i ručni sat, sve dar organizatora Grada Donja Stubica. Gupčev kraj, prvi puta je ugostio najtrofejnije hrvatske sportaše, strijelce u disciplini gađanja samostrelom Field.