1. ZGL: NUR iznudio prekid u Hrvatskom Leskovcu

Autor:: Vedran Tolić, Foto:: Vedran Tolić 5/26/2010 9:00

U Hrvatskom Leskovcu je istoimeni domaćin imao vodstvo od 2:0 protiv NK NUR-a, ali je susret prekinut u 67. minuti. Domaćin je poveo pogocima Hovorke (5) i Pavlića (32), tako da je pitanje pobjednika bilo riješeno već u prvih 45 minuta. Igra trećeplasirane momčadi prvenstva bila je neprepoznatljiva. U nastavku susreta gostujući trener Mumin Hodžić i predstavnik kluba Mehmedija Spahić našli su se uvrijeđeni na nacionalnoj osnovi komentarima publike i u 67. minuti su isprovocirali prekid. Naime, igrači su postepeno napuštali igralište, bez da ih je pregledao službeni liječnik. -.-Vedran Tolić-.-Polet je slavio nad ŠpartomTako su radili sve dok nije ostalo 6 gostujućih igrača, što prema pravilima nogomete igre znači prekid utakmice. Delegat Stjepan Posavec naveo je  u službenom izvješću da je ‘utakmica bila teška za suđenje od prve minute’.

Čeka se službena odluka ZNS-a, a po svemu sudeći bit će registrirana s rezultatom 3:0 za Hrvatski Leskovac. Nakon susreta je delegat najavio da će prijaviti trenera Mumina Hodžića i tražiti izbivanje s nogometnih terena, a tek ćemo vidjeti kako će se sve razviti. Također, ponašanje domaćih navijača neprihvatljivo je, stoga će se vodstvo Saveza vjerojatno pozabaviti i tim problemom i kazniti Hrvatski Leskovac. Za ponašanje gostujućih igrača i stručnog stožera opravdanja nema i ne smije biti, ali još manje opravdanje imaju domaći navijači. Nije netko kriv što je drugačije vjeroispovijesti, pa stoga treba biti ‘manje vrijedan’. Umjesto da se susret mirno privede kraju, ponovno presudi ljudski primitivizam.

Polet slavio nad Špartom

Ovo smo kolo svjedočili susretu u Svetoj Klari. U vrlo borbenoj utakmici Polet je pružio nešto bolju igru i slavio nad prvakom Špartom. Prvih desetak minuta domaćin se bolje postavio na terenu. U 13. minuti Tomljenović je izveo slobodni udarac na 25 metara i snažno pucao, a lopta je otišla malo iznad grede. Prva gostujuća prigoda bila je tek u 26. minuti nakon što je Vujić dodao za Božičkovića koji je pucao sa 16 metara i poslao loptu iznad gola. U 32. minuti je Vujić izveo slobodni udarac na 20 metara, a lopta je milimetrima prošla pored lijeve vratnice.

U nastavku susreta riješeno je pitanje pobjednika. Izvanrednu akciju domaćin je odigrao u 51. minuti. S desne strane je ubacio Skočibušić, a Sarić je udarcem iz voleja s 10 metara uzdrmao gredu. Lopta se odbila točno na gol-liniju, te je bila blizu ulaska u gol. -.-Vedran Tolić-.-Detalj s utakmice Polet vs. ŠpartaU 57. minuti Rajić je izveo korner s desne strane, a na osam metara je Barić dirao loptu rukom u zraku. Sudac je bez imalo razmišljanja pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je igrač-trener Ante Smoljan, koji je pogotkom odlučio pobjednika. Do kraja susreta je na obje strane bilo par prigoda, ali bez konkretne završnice. Uz izostanak nekolicine prvotimaca igra Šparte bila je neprepoznatljiva. Također treba reći da je prvo poluvrijeme bilo dosta grubo, što je vidno provociralo igrače Šparte. Ipak, u nastavku susreta se situacija smirila i susret je mirno priveden kraju.

Na dnu još uvijek neizvjesno

U Odranskom Obrežu je trener Dinama Darko Janječić ubilježio pobjedu nad favoriziranom Kustošijom. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaćin je u nastavku susreta preuzeo dominaciju i slavio. Buzinska Mladost je bez većih problema protutnjala kroz Jarun. S čak 5 pogodaka u mreži vratara Stjepana ovo je bilo najbolje gostujuće izdanje Mladosti u nastavku prvenstva. Trener Save Krešimir Šamija doživio je prvi poraz nakon što je preuzeo klub. Bolji je bio Sesvetski Kraljevec i s 5 pogodaka pokazao put prema Gredicama. Sava se sada nalazi u nezavidnoj poziciji, na 13. poziciji. Prečko je bez većih poteškoća slavilo kod Concordije, dok je Omladinac kod kuće poražen od Ivanje Reke.

Do kraja prvenstva su ostala još dva kola, a dojma smo da će se odluka o ispadanja donijeti u zadnjem kolu, kada će Hrvatski Leskovac ugostiti Ivanju Reku. Kao što smo napomenuli, bodovi Leskovčanima protiv NUR-a još uvijek nisu službeno upisani, tako da će bodovna razlika između posljednje i pretposljednje ekipe iznositi tri boda.

POGLEDAJTE FOTOGALERIJU S SUSRETA POLETA I ŠPARTE

Rezultati 1. ZGL, 24. kolo:

Jarun – Mladost (B) 1:5, Sesvetski Kraljevec – Sava (Z) 5:2, Polet (SK) – Šparta Elektra 1:0, Hrvatski Leskovac – NUR (prekid), Concordia – Prečko 0:2, Omladinac (OS) – Ivanja Reka 4:5, Dinamo (OO) – Kustošija 4:2.