1. ZGL: Hrvatski Leskovac zaskočio Dinamo

Detalj s utakmice 1. ZGL

Autor:: Vedran Tolić, Foto:: Vedran Tolić 4/7/2010 9:11

Zagrebački su prvoligaši ovaj ponedjeljak odigrali utakmice 15. kola, koje je bilo odgođeno prije mjesec dana zbog vremenskih neprilika. Najzanimljiviji susret viđen je u Hrvatskom Leskovcu, gdje je istoimeni domaćin slavio nad Dinamom iz Odranskog Obreža i produžio nadu u ostanak u ligi.

Šparta i NUR slavili

Na igralištu u Pongračevu je Šparta, teže od očekivanog, stigla do nova tri boda u utakmici protiv Jaruna. Nogometaši trenera Slavena Batovanje pobjedom su dodatno učvrstili prvu poziciju na prvenstvenoj ljestvici, čemu svjedoče i 42 osvojena boda. Treba pohvaliti otpor koji je Jarun pružio, no znanja i sposobnosti za gostujuće slavlje ipak nije bilo u -.-Vedran Tolić-.-Tomislav Kovačić odličan je u dresu Omladincadovoljnoj mjeri.

Poraz Kustošije na najbolji je način iskoristio NUR. Naime, trener Mumin Hodžić prošao je neokrznuto sa svojom družinom kroz Gredice, te rezultatom 2:0 porazio Savu. Iako se očekivao veći otpor domaćina, koji je znao iznenaditi ekipe s vrha, ovoga se puta nije dogodio. Pobjedom se NUR vratio na drugu poziciju, a četiri boda manje u odnosu na Špartu dostižna su kroz par narednih kola. Ponovno postaje zanimljivo na relaciji Šparta-NUR, ali ne treba se zaboraviti činjenica da je Batovanja nedavno slavio u Borovju. Moguće da će na kraju prvenstva nogometaši NUR-a baš najviše zahvaljujući tom porazu izgubiti mjesto u 4. HNL.

Polet slavljenički protiv Kustošije

Na dnu postaje sve napetije. Bodovna razlika klubova zbijenih od 10. do 16. pozicije iznosi svega 5 bodova. Dva kola mogu preokrenuti redoslijed klubova, stoga pola lige doslovno strepi. Polet je jedan od dobitnika ovog kola. Na igralištu u Svetoj Klari treneru Antunu Didakoviću napokon je svanulo. Naime, pobjedom od 3:2 nad Kustošijom i osvajanjem tri boda, uvedeno je barem malo mira. Susret je bio neizvjestan, no na kraju je Polet sretno stigao do pobjede. U redovima domaćina vjerojatno ne pamte kada su zadnji put ubilježili prvenstvenu pobjedu. S druge strane, Kustošija je porazom razočarala. Naime, umjesto sve žešće borbe za prvo mjesto, sada su pali na treću poziciji i prvoplasirana Šparta im bježi 6 bodova.

Susret Concordije i Omladinca registriran je 3:0 u korist gostiju. Naime, domaći sastav nije ima dovoljan broj igrača za nastupanje na utakmici, tako da se susret nije ni odigrao. Iako, dobili smo informaciju da je Concordija mogla nastupiti, ali očito nitko nije mario previše za ovaj susret.

Hrvatski Leskovac preporođen pobjedom

U derbiju začelja domaćin Hrvatski Leskovac upisao je tri boda koja su ih približili ostalim klubovima. Susret je to koji smo pratili i dobrano pokisli, ali isplatilo se. Cijeli susret padala je kiša, a na određenim dijelovima mogao se bez većih poteškoća igrati vaterpolo. -.-Vedran Tolić-.-Detalj s utakmice 1. ZGLIpak, oba kluba pružila su gledljiv i borben nogomet. Posebna podrška domaćinu bili su bučni navijači. Prva prilika bila je u 4. minuti kada je Jurjević-Škopinić izveo slobodni udarac sa 20 metara, no vratar Pinko bio je siguran. Istog igrača u 12. minuti srušio je netko od gostujućih igrača na 16 metara, a sudac je pokazao na slobodni udarac. Iako, dojma smo da bi opravdano bilo da je dosuđen jedanaesterac. To je jedina dvojbena situacija, inače odličnog, suca Vučkovića. Tijekom prvog poluvremena je Dinamo imao više loptu u nogama, ali je H. Leskovac imao više prigoda.

Početak drugog poluvremena donio je šok za goste. U 46. minuti Pavlić ubacuje s desne strane, a Livaja se najbolje snalazi na 8 metara i poentira za vodstvo! Gosti čak nisu iskoristili ni crveni karton Pavlića u 71. minuti, nakon što je napucao loptu poslije sudačkog zvižduka. Dinamo je do kraja susreta pokušavao izjednačiti rezultat, ali je obrana Leskovčana bila na visini. Nakon susreta uslijedilo je slavlje domaćina i grupno bacanje u lokvu vode na prsa.

Pobjedom se Hrvatski Leskovac popeo na 12 bodova, dok dva više ima pretposljednji Dinamo. Ostali klubovi također su na par bodova razlike. Uzevši u obzir da ispada, kako sada stvari stoje, samo jedan klub, onda je zaključak jednostavan – bit će uzbudljivo!

Rezultati 1. ZGL, 15. kolo:

Šparta Elektra – Jarun 2:1, Sava (Z) – NUR 0:2, Mladost (B) – Prečko (srijeda), Sesvetski Kraljevec – Ivanja Reka 1:2, Polet (SK) – Kustošija 3:2, Hrvatski Leskovac – Dinamo (OO) 1:0, Concordia – Omladinac (OS) 0:3 (bez borbe).