Splićani šokirali Zagrepčane u Kranjčevićevoj

Goran Ljubojević

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 9/11/2010 12:28

Nogometaši Zagreba dočekali su na svom terenu RNK Split i nadali se da će uzeti sva tri boda. Momčad Ive Šuška uoči ove utakmice imala je tri boda prednosti ispred rivala iz Splita, ali na terenu to nikako nisu mogli dokazati.

-.-NK Zagreb-.-Pripreme ZagrebaUtakmica je počela inicijativom domaće momčadi, ali bez konkretnih prigoda i Split se uspio othrvati naletima Zagreba u prvih 10 minuta. Nakon toga su gosti preuzeli igru u svoje noge i do kraja utakmice su bili bolja momčad.

Nikako Zagrebaši nisu mogli parirati Splitu u sredini terena gdje su Josip Serdarušić i Ante Vitaić kontrolirali utakmicu.

Tako su u 45. minuti gosti došli do najbolje prigode, ali loptu koju je prema vratima uputio Kristijan Golubović otišla je samo par centimetara od vratnice.

Jako loša igra Zagreba u drugom poluvremenu

Gledatelji na Kranjčevićevoj nikako nisu mogli biti zadovoljni igrom svoje momčadi i očekivali su da će u drugih 45 minuta njihova momčad pokazati puno više na terenu. Na njihovu žalost to se nije dogodilo nego je Split nastavio sa sjajnom igrom iz prvog poluvremena.

Konačno u 55. minuti utakmice Split stiže do zasluženog vodstva. Nakon jednog nabačaja s desne strane obrana Zagreba nije najbolje reagirala i ostavila je samog Predraga Šimića koji glavom pogađa za 1:0 vodstvo gostiju.

Gostujuća momčad nije tu stala nego je i dalje dominirala terenom, a potvrda sjajne igre novopečenog prvoligaša stigla je u 70. minuti kada sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca Ante Vitaić pogađa suprotni kut Višićevog gola.

Do kraja utakmice Zagreb je pokušavao doći do smanjenja vodstva ili čak izjednačenja, ali u tome nisu uspjeli. Jedinu pravu prigodu imao je Krstanović, ali je vratar Splita sjajno reagirao i obranio udarac napadača Zagreba.

Ovim porazom Zagreb je na ljestvici pao na peto mjesto, a Split se popeo na visoko četvrto.