Medvjedi uz ovacije poraženi od Crvenih bikova

Autor:: Tin Jandrašek 3/17/2010 8:45

-.-Zeljko Hladika/ PIXSELL-.-Sve je bilo spremno za veliko ludilo. Dom sportova je opet bio rasprodan, a navijači željni izjednačenja ukupnog omjera na 2-2. No najskuplja momčad lige iz Salzburga slavila je na kraju 5-1, istim rezultatom kao i u drugoj utakmici i stigla do vodstva 3-1 u polufinalnoj seriji.

Utakmica je za Medveščak krenula odlično jer su naši hokejaši od samog početka stisnuli austrijski gol, a udarci su se slijevali jedan za drugim. No iskusni Red Bull iskoristio je prvu našu pogrešku i poveo sa 1:0. Nakon samo pet minuta rezultat je bio 2:0 za goste. Iako su gosti na samom početku šokirali Medvjede, u 13. minuti Jeffrey Heerema smanjuje na 2:1, no to je bio, pokazalo se i jedini pogodak domaćih hokejaša.

Besplatno pivo za sve navijače

U tom je trenutku Ledena proključala i nije se gasila do kraja utakmice. Što je Medveščak primao više golova, to su navijači bili glasniji. Na kraju utakmice slavilo se kao da su Medvjedi pobijedili Crvene bikove, jer je cijela Ledena očigledno bila svjesna kako je i sam ulazak u polufinale bio odličan uspjeh za prvu sezonu.

A sponzor Pan se na kraju utakmice pobrinuo za sve žedne navijače te im odlučio pokloniti besplatne pive zbog izuzetnog navijanja. Tko zna, možda je na tu odluku Pana utjecao i naš članak s četvrtfinalne utakmice protiv Graza kada smo prenijeli kako je na kraju druge trećine na nekim štandovima ponestalo pive. Sve u svemu Zagreb je, unatoč porazu, ponovno svjedočio još jednom u nizu hokejaških spektakla u Domu sportova, a pjesma domaćih navijača orila se do duboko u noć.