Cibonin 26. poraz u Eurocupu

Košarkaški klub Cibona

Autor: Ivana Šimac 10/31/2013 10:32

Košarkaši Cibone sinoć su od prve četvrtine pokazivali slabost, koju je gotovo lako iskoristio njemački Artland. Nakon što su 3. kolo Eurocupa otvorili solidno, čak se i približili na samo pet koševa zaostatka u u drugoj četvrtini, ostatak utakmice Artland je uvjerljivo vodio sa deset koševa i više. Tako su na poluvrijeme Nijemci otišli sa čak 17 koševa prednosti. Konačan rezultat u Draženovom domu izgledao je baš onakvim kakva je i igra bila na terenu, 77:87, što je 26. uzastopni poraz Cibonaša u skupinama europskih natjecanja.

LOPTA KAO DA NIJE HTJELA U KOŠ

Činilo se kao da Vukovima lopta nikako da uđe u koš, bilo je tu i pokušaja trica, koje su se odbijale od obruča, dok je Artland s druge strane imao puno više sreće, pa su im vješto izvedene trice donijele brzu i veliku prednost.

Prvo je ime kod domaćih bio Dario Šarić s 20 koševa (šut iz igre 8-10), pet skokova i četiri asistencije. Jerel Blassingame je dodao 13 poena, te po četiri skoka i asistencije. Kod Artlanda je najefikasniji bio Anthony King s 19 koševa.