Cedevita na Pecari izgubila od Širokog

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 11/6/2010 11:15

Košarkaši Cedevite su i treći put zaredom doživjeli poraz, ovaj put od njih je bio bolji Široki koji je odigrao sjajnu utakmicu na Pecari i zasluženo slavili.

Iako je Cedevita otputovala u Hercegovinu s vjerom i nadom da mogu doći do četvrte pobjede to se ipak ije dogodilo.

Gostujuća momčad bolje je otvorila susret i nakon prvih par minuta imala prednost od 10:4 i 12:6, ali se Široki ipak uspio vratiti u utakmicu iako je Cedevita imala i 17:10. Do kraja prve trećine Široki je uspio smanjiti na 19:15.

Drugu četvrtinu sjajno otvara Široki i pravi seriju 10:0 i dolaze do prednosti od 25:19. Ipak Cedevita ne dopušta domaćoj momčadi da ode na neku veću prednost i na poluvrijeme se odlazi s prednošću Cedevite od 37:36.

Raspad u drugom poluvremenu

Cedevita u trećem periodu igrre drži prednost do pred sam kraj, ali onda se domaća momčad budi i dolazi do prednosti pred sam kraj utakmice. Tako na kraju treće četvrtine Široki ima prednost od tri razlikre, 57:54.

Tu prednost Cedevita više nije ispuštala i iako Cedevita pokušava agresivnošću to ne donosi ploda i domaća momčad s lakoćom održava prednost, koja je u pojedinim trenucima iznosila i deset razlike, ali na kraju utakmica završava 77:73 za Široki.

S ovom pobjedom momčad iz Hercegovine se na ljestvici izjednačila s Cedevitom, a Cedevita je očigledno upala u rezultatsku krizu.