Cedevita izborila majstoricu protiv Budućnosti

Autor: KK Cedevita 4/19/2015 23:26

U četvrtoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Budućnost VOLI sa 88:85. Prvaci Hrvatske tako su seriju izjednačili na 2-2 i izborili majstoricu, koja će se igrati u srijedu, 22. travnja, u 18.30 sati u Podgorici.

Iako su na 8:10 minuta do završetka vodili s 15 razlike, Zagrepčani su dozvolili da gosti utakmicu uvedu u nervoznu završnicu. Naime, Budućnosti su pred kraj susreta ušle neke ‘brze’ trice. Jedna takva bila je i ona Nikole Ivanovića za -4 gostiju na 23.8 sekundi do završetka. James Reynolds na to je presjekao pas Cedevite u početku napada, a Čedomir Vitkovac fauliran je od Frana Pilepića na 19.3 sekunde.

Ovaj je pogodio oba slobodna bacanja za -2 svoje momčadi. Gosti su na to napravili brzi prekršaj, nakon čega je Gordić zabio oba slobodnjaka, a isto je na 6.2 sekunde napravio i Omar Cook i smanjio zaostatak Budućnosti na 85:87.

Gordić je na 5.3 sekunde zabio drugo slobodno bacanje, a na 1.9 sekundi do završetka Ivanović je promašio oba slobodna bacanja za Budućnost (drugo je promašio namjerno). Ulovio je loptu i šutnuo tricu iz lijevog kuta, no nije pogodio za produžetak.

Cedevita slabije otvorila utakmicu

Gosti su u startu poveli s 8:0. Bilo je to kao deja vu početka subotnje  utakmice i nakon manje od dvije minute igre trener domaćina Jasmin Repeša pozvao je prvi timeout. Međutim, Cedevita se brzo vratila. Kapetan Zagrepčana Roko Ukić nakon toga je sam napravio seriju 7-1, a na 10-1 košem i dodatnim slobodnim bacanjem za 10:9 vodstvo Cedevite povećao ju je Bilan.

Prvu su četvrtinu domaćini završili s minimalnim zaostatkom 18:19. No, u drugoj su aktualni prvaci Hrvatske kontrolu preuzeli zahvaljujući Nemanji Gordiću, koji je u tom periodu zabio devet poena uz šut za tricu 3/3 i Stanku Baraću, koji je u spomenutoj dionici ubacio poen manje pa su na veliki odmor otišli s prednošću 40:36.

Drugo je poluvrijeme Cedevita otvorila sa 8-2. Ukić i Pilepić zabili su po jednu tricu, s tim da je Pilepić pogodio i dva slobodna bacanja. Rezultat je tako nakon manje od tri minute igre u trećoj četvrtini bio 48:40, a prvi put na dvoznamenkastu prednost na 2:32 minuta do isteka spomenute dionice Zagrepčane je s dva slobodna bacanja za 62:51 odveo Bilan.

On je u trećoj četvrtini ukupno zabio osam poena. U četvrtu se četvrtinu ušlo sa 63:55 za Cedevitu. Zubčić s tricom i Gordić u ulazu rezultat su potom postavili na 68:55 i na devet minuta do kraja stratega gostiju Igora Jovovića natjerali na timeout, a vodstvo je na +15 poslije toga povećao Barać kad je zabio koš, ali i promašio dodatno slobodno bacanje, za 70:55.

Igrači s najboljim učinkom

Po 16 poena za pobjednike su upisali Gordić (3 asistencije) i Ukić (4 asistencije i 4 skoka). Barać je ubilježio 14 poena i sedam skokova, a kod gostiju su po 13 poena zabili Reynolds i Planinić.