4. HNL: Sloga ‘utrpala’ deset golova Dobri

Autor:: Vedran Tolić, Foto:: Vedran Tolić 4/6/2010 8:31

Četvrtoligaši su odigrali vrlo efikasno kolo u kojem su na 8 susreta postignuta čak 23 pogotka! Ipak, svemu tome u najvećoj je mjeri pomogla pobjeda Sloge nad Dobrom s čak 10:0. Kanonadu pogodaka gledala je, nažalost, malobrojna publika. U susretu su se najviše istaknuli Copak, Perić i Smolčić, od kojih je svaki postigao po dva pogotka. Zanimljiva je priča o Slogi, koja domaće utakmice igra na igralištu Kustošije. Naime, iako je igrački kadar kvalitetan za ovaj rang natjecanja, interes publike ipak nije dovoljan, tako da za njih brojka od pedesetak gledatelja predstavlja dobru posjet. Žalosno, ali istinito. Čemu sve kada nema interesa publike? To u posljednje vrijeme najbolje znaju naši prvoligaši.

Povratak Tekstilca na pobjedničke staze

Na Ravnicama se Tekstilac pobjedom nad Mladosti iz Zaboka vratio u pobjedničku formu. Oba poluvremena protekla su u dominaciji domaćina. Nakon lijepe akcije u 16. minuti i probijanja Smoka po lijevoj strani, loptu je dobio Halilović i pospremio u gol za 1:0. Vodstvo je povećao Tabaković na asistenciju Rakuljića. Ipak, u 67. minuti domaća obrana griješi, a Bunčec prima loptu i udarcem s 14 metara smanjuje rezultat. No, to je bio jedini bljesak gostiju iz Zaboka. Konačnih 3:1 postavio je Gaši, osvježenje s klupe, u 81. minuti nakon što je vratar Piljek bio nesiguran i odbio loptu. Tekstilac je pobjedom na najbolji mogući način najavio sljedeći vikend i derbi protiv Dubrave.

Trnje je, gledajući na prvenstvenu tablicu, iznenadilo Zagorec. Susret u Krapini odlučen je u 34. minuti pogotkom Brčića. Prvi dio susret pripao je gostima, što je bilo okrunjeno pogotkom. Nastavak susreta Zagorec je dominirao, ali se napadači nisu iskazali. -.-Vedran Tolić-.-Nogometaši ZET-a remizirali su kod RadnikaVelika je ovo pobjeda za trenera Trnja Borisa Perkovića, koji se s tri boda popeo na 4. poziciju.

Trešnjevka ‘zaskočila’ Dubravu

Trener Trešnjevke Drago Tkalec kao da je natjerao igrače da popiju ”čarobni napitak” u proljetnom dijelu prvenstva. Posljednjih par kola njegovi puleni ugodno su iznenadili. Prvo su slavili s 4:0 nad Ponikvama u Gajnicama, a sada su ubilježili nova tri boda na gostovanju kod Dubrave. Nakon nešto bolje igre domaćina, gosti su ipak pred kraj susreta iznenadili. Igrala se 83. minuta kada je Drinovac iskoristio prigodu i poentirao za tri gostujuća boda. Dubrava je razočarala porazom, ali ne i igrom. S druge strane, Trešnjevka je zahvaljujući odličnoj obrani i strpljenju stigla do pobjede.

Za iznenađenje se pobrinuo Inkop u susretu protiv Ponikva. Zagrebačka se momčad s gostovanja vratila praznih ruku, dok je domaćin trobodom na trenutak pobjegao iz zone ispadanja. Od odličnih igara u prvom dijelu sezone igra Ponikvi, predvođenih trenerom Hrvojem Pipinićem, neprepoznatljiva je u nastavku. Dovoljan dokaz je trenutačna 9. pozicija na ljestvici.

Na dnu postaje sve napetije. Uz već otpisanu Dobru, pretposljednja je Mladost. Sa osvojenih 17 bodova ne mogu biti sretni u zagorskom klubu, a ispred njih se nalazi Schiedel s četiri boda više, koji također opasno visi. Najveći dobitnik sa dna je Ogulin, koji je nanizao par pobjeda i pobjegao sa dna, te se sada nalazi na 12. poziciji, s 7 bodova više od Mladosti.

Rezultati 4. HNL, podskupina ”A”, 16. kolo:

Inkop – Ponikve 2:1, Ogulin – Ilovac 1:0, Dubrava – Trešnjevka 0:1, Zagorec – Trnje 0:1, Sloga Gredelj – Dobra 10:0, Schiede – Tondach 0:1, Tekstilac Ravnice – Mladost Zabok 3:1, Radnik Legea – ZET 1:1.