1. ZGL: Polet uz bučnu podršku svladao Mladost

Autor:: Vedran Tolić, Foto:: Vedran Tolić 5/12/2010 13:39

Na Pongračevom slave. Iako je već odavno jasno pitanje prvaka, sada Šparta Elektra četiri kola prije kraja ima prednost od 11 bodova nad Kustošijom. Osvajanjem još jednog boda, titula prvaka bit će matematički osigurana. U ovom kolu su pogotkom Wendela prošli neokrznuto kod Concordije. Mašinerija trenera Slavena Batovanje u 23 prvenstvena kola primila je samo 8 golova, dok su zabili 47. Impresivne brojke. No, sada za vodstvo kluba slijedi mukotrpan posao. S obzirom da infrastruktura na Pongračevom ne udovoljava uvjete 4. HNL, svi u klubu će morati ‘zasukati rukave’ kako bi postigli zadovoljavajuću razinu. Najgore bi bilo da Šparta igra na tuđem igralištu. Ipak, u klubu su uvjereni da će sve riješiti na vrijeme.

Kustošija slavila bez većih problema

U Odranskom Strmcu je Omladinac nanio peti prvenstveni poraz NUR-u. Ključna je bila 34. minuta i pogodak Perića. Igrači trenera Marina Bašića od početka su ušli u susret s većom željom u pobjedu. -.-Vedran Tolić-.-Detalj s utakmice Polet vs. MladostSve to isplatilo se. S druge strane, trener Mumin Hodžić i njegovi puleni bez ikakvog motiva odigrali su susret, tako da poraz ne čudi. Nakon što je NUR ispao iz borbe za prvo mjesto, očito će ispasti iz borbe za stepenicu niže, jer je Kustošija tamo s tri boda prednosti.

Drugoplasirana Kustošija je na domaćem terenu bez ikakve milosti slavila nad Ivanjom Rekom. Dvama pogocima Kožalskog i jednim Svaline nogometaši trenera Tomislava Bolarića otišli su slaveći prema svlačionicama. Susret se igrao na samo jednoj polovici igrališta – onoj gostujućoj. Gosti iz Ivanje Reke porazom su se doveli u neugodnu situaciju. Iako iz lige ispada samo jedan klub, još nitko od ekipa s dna nije osigurao ostanak.

Smoljan startao pobjedom; navijači prekinuli susret

Na klupi Poleta prošli se tjedan dogodila promjena. Dosadašnji trener Antun Didaković smijenjen je od strane vodstva kluba zbog loših rezultata, dok je na njegovo mjesto došao Ante Smoljan. -.-Vedran Tolić-.-Polet vs. MladostNovoizabrani trener startao je pobjedom u lokalnom derbiju protiv buzinske Mladosti. Susret je to koji smo pratili ovo kolo. Prelijepa slika mogla se vidjeti na tribinama i okolo igrališta. Posjeta od oko tristotinjak gledatelja više je nego pohvalna.

Već u 3. minuti Idžan je na centru loptu dirao glavom i dodao za Klarina, koji je u naletu prošao pored statične obrane domaćina i poentirao za vodstvo. U 23. minuti na centru je dugom loptom Bečirević pronašao Skočibušića, a visoki napadač Poleta je prošao jednog gostujućeg igrača i izjednačio rezultat. Zanimljiv je podatak da su u prvih 45 minuta zabilježene samo četiri prigode, a od toga su postignuta dva pogotka.

Udarcem iz voleja sa 16 metara Gotovac je odmah na početku nastavka pokušao promijeniti rezultat, ali je vratar Ćurko otklonio opasnost. Lijepu akciju u 48. minuti odigrao je trio Škrilac-Skočibušić-Gagulić, a potonji je promašio okvir gola i pao na 10 metara, a sudac Hasić, na opće čuđenje svih prisutnih, pokazao je na bijelu točku. Gagulić je izveo jedanaesterac i doveo Polet do vodstva. Nakon pogotka je došlo do prekida susreta jer su domaći navijači u teren bacali pirotehnička sredstva i razne rekvizite, a delegat Harapin sve je uredno zapisivao. Ipak, susret se ubrzo nastavio. Svega šest minuta poslije domaćin je ‘podebljao’ vodstvo, Skočibušić je probio po lijevoj strani i ubacio na gostujući peterac, a tamo se najbolje snašao Škrilac i poentirao. Konačnih 4:1 postavio je Sotonica, najbolji pojedinac na susretu, koji je uspješno obavljao obrambene zadatke, a i uspio se upisati u listu strijelaca. Buzinjani su preko Višeka do kraja susreta u dva navrata mogli smanjiti rezultat, ali je vratar Mraz izašao kao pobjednik. Zabrinjavajuće za oba stratega je da su igrači prvi dio više hodali, nego što su trčali, a ništa bolje nije bilo u nastavku.

Hrvatski Leskovac propustio prigodu

U Hrvatskom Leskovcu je istoimeni domaćin ugostio Savu. Prvih tridesetak minuta susreta nije se dogodila ni jedna izglednija prigoda, već se igra svela na sredinu terena. -.-Vedran Tolić-.-Knežević (Mladost) pokušava uzeti loptuU 34. minuti Jurjević Škopinić je nakon lijepe akcije dobio loptu na 16 metara i lob udarcem pokušao prebaciti vatara, ali je Džajkić uspio uloviti loptu. Nastavak susreta ponudio je izjednačenu igru na obje strane. U 81. minuti I. Bičanić je ubacio s desne strane na drugu vratnicu, a R. Bičanić i Fanuko spetljali su se i upropastili odličnu prigodu. Sava je do pobjede mogla doći u smiraju susreta nakon što je Grancarić ubacio s lijeve strane, a na samo tri metra Zorić je loše reagirao i poslao loptu pored vratnice. Neodlučeni rezultat na koncu je ipak najravnopravniji. Nakon 90 minuta, gosti s Gredica kući su otišli slaveći, dok domaćin može žaliti zbog propuštene prigode za pobjedom i priključka drugim klubovima.

Dinamo je u Odranskom Obrežu visokim rezultatom slavio nad Prečkim. Na igralištu u Jarunu je Sesvetski Kraljevec iznenađujuće odnio sva tri boda. Očito je da, kako se bliži kraj prvenstva, sve više ‘trgovci’ igraju glavnu ulogu. Situacija sumnjivih rezultata se ponavlja iz sezone u sezonu, ali svi se prave da ništa ne znaju.

POGLEDAJTE FOTOGALERIJU SA SUSERETA POLETA I MLADOSTI

Rezultati 1. ZGL, 22. kolo:

Jarun – Sesvetski Kraljevec 2:5, Polet (SK) – Mladost (B) 4:1, Hrvatski Leskovac – Sava (Z) 0:0, Concordia – Šparta Elektra 0:1, Omladinac (OS) – NUR 1:0, Dinamo (OO) – Prečko 5:1, Kustošija – Ivanja Reka 3:0.