Sinjski Junak očitao Rudešu lekciju iz nogometa

Lučko i Rudeš

Autor:: Petar Kliškinić 8/30/2010 13:40

U drugom kolu 2. HNL zagrebački Rudeš je na gostovanju u Sinju protiv domaćeg Junaka izgubio rezultatom 0:2. Utakmica je bila zanimljiva gotovo svih 90 minuta te je možda i na najbolji način pokazala koliko će zanimljivo biti drugoligaško natjecanje ove sezone.

Junak bolje otvorio susret i poveo

Junak je bolje otvorio susret, već u 5. minuti Mario Midenjak je s vrha šesnaesterca snažno opalio prema vrataru Žuni, ali je lopta ipak prošla malo pokraj gola.

U 10. minuti već je 1:0; ponovno je Midenjak sjajno probio desnu stranu Rudešove obrane i lijepo ubacio na peterac gdje je najprisebniji bio Josip Kozina i lagano glavom matirao nemoćnog Žunu.

Svoju jedinu priliku Rudeš je propustio u 16. minuti kada je Jokić izravno iz kornera pucao na vrata Junaka, ali je inače odlični i dobro poznati golman Zlatko Runje refleksno izbacio loptu u novi korner.

Rudeš preuzeo inicijativu, ali uzalud

Četiri minute kasnije Midenjak puca neprecizno iz same blizine, a vratar Žuna se iskazao u 26. minuti kada brani odličan udarac Željke Sablića.

I onda u drugom dijelu Rudeš preuzima laganu inicijativu, zagospodarili su sredinom terena i imali loptu u svojim nogama većinu vremena, pa je sinjska publika poprilično strahovala da ne dođe do izjednačenja.

Junak se orjentirao uglavnom na kontre, ali neuspješno, i posebno na prekide. Jedna opasna situacija po gol Rudeša zbila se u 56. minuti – Barać je pucao glavom nakon ubačaja Poljaka, ali je Žuna s gole crte u posljednji tren uhvatio loptu.

U 66. minuti umalo autogol, napadač domaćih Mate Sučić neoprezno ispucava loptu prema svom golu koja je zamalo svladala Runju.

Ispremješao obranu domaćih

Posljednji udarac Rudešu zadao je Stipe Barać u 79. minuti kada je lijepo ispremješao obranu i matirao gostujućeg vratara za konačnu pobjedu sinjskog Junaka koji je ovom pobjedom privremeno zasjeo na prvo mjesto drugoligaške ljestvice. Rudeš će, pak, nedjeljno jutro dočekati kao osmoplasirana momčad prvenstva.