Sedam komada i dva isključenja do kraja utakmice

Autor: Boris Matijašević 12/18/2009 22:36

Medveščak je na gostovanju kod Wienna Capitalsa pretrpio težak poraz. U 33. kolu EBEL lige Bečani su svladali ‘medvjede’ sa visokih 7:1 (4:0, 3:0, 0:1).

Uoči utakmice, iz redova Medveščaka se mogao iščitati optimizam, no krajnji rezultat pokazao je da je to bilo bez pokrića. Utakmica je riješena na samom početku. Domaćini su odmah krenuli s jurišima na vrata ‘medvjeda’ i poveli već nakon šesnaest sekundi. U trećoj minuti Martin je dobio kaznu od pet minuta i isključenje do kraja utakmice, što su Bečani iskoristili i s igračem više postigli dva pogotka. U drugoj trećini i Seeley je zaradio isključenje do kraja utakmice, a Capitalsi to nisu propustili iskoristiti za dodatno povećanje prednosti.  Jedini i počasni pogodak za Medveščak postigao je Smyth dvije minute prije kraja.

Iako su pretrpjeli težak poraz, ‘medvjedi’ nemaju puno vremena za tugovanje. Već u nedjelju navečer gostuju u Salzburgu kod Red Bulla. Spomenimo i da je Olimpija u Ljubljani pobijedila KAC sa 4:2, i smanjila prednost Medveščaka na tri boda.