Mravi u Draženovu domu pobijedili Radnički

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 10/10/2010 19:07

Košarkaši Zagreba na premijernom otvaranju NLB lige u premijernom nastupu u Draženovu domu kao domaća momčad došli su do slavlja protiv Radničkog iz Kragujevca.

-.-KK Zagreb-.-Zagreb je sjajno otvori utakmicu i nakon što je Radnički pružao otpor prvih šest minuta utakmice Mravi su se uspjeli odvojiti na osam razlike, bilo je 17:9, a kad je Damir Mulaomerović u osmoj minuti pogodio šut za tri poena Zagreb je otišao na plus 11, 22:11.

Do kraja prve četvrtine Mravi su uspjeli povisiti prednost na 12 razlike i semafor je nakon prvih 10 minuta pokazivao rezultat od 26:14.

Tu prednost koju je domaća momčad napravila u prvoj četvrtini do kraja utakmice više nije ispuštala. Iako su gosti preko Predraga Miletića došli do šest koševa zaostatka Zagreb se nije dao iznenaditi nego su dodali gas i s dvije trice, Dragoslava Šarića i Krune Simona ponovno povećavaju prednost.

Drugi period ponovno je pripao Mravima i na odmor se otišlo s prednošću od 47:33.

Mulaomerović i Žorić odveli Zagreb do slavlja

Pokušali su gosti u trećoj četvrtini stići prednost, ali se Zagreb nije dao i zakucavanjem Luke Žorića momčad iz Trnskog s prijevremenim boravištem u Draženovu domu dolazi do prednosti od 15 pogodaka.

No, Radnički minutu prije kraja preko Vladislava Dragojlovića dolazi na minus od devet koševa, ali Mulaomerović gasi malu nadu Kragujevčana i pogađa za tri poena i odvodi svoju momčad na plus 12 uoči posljednje dionice utakmice, a rezultat je glasio 66:54.

Gosti u posljednju četvrtinu ulaze odlično i koriste opuštenost u redovima Mravi te preko Predraga Miletića i Miljana Rakića dolaze na samo četiri pogotka zaostatka, a samo tri minute prije kraja nakon što je tricu pogodio Stefan Stojačić semafor je pokazivao alarmantnih 73:72 u korist Zagreba.

No tada na vidjelo izlazi iskustvo ključnih igrača domaće momčadi, Mulaomerovića i Žorića, koji s nekoliko uzastopnih koševa podižu prednost svoje momčadi i osiguravaju mirnu završnicu.

Na kraju je Zagreb slavio s 82:76 u utakmici koja se trebala i morala završiti u mirnijem tonu, a ne dovesti je u ovakvu šokantnu završnicu.