Ivica Kostelić na kraju zauzeo tek 13. mjesto

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 2/18/2011 13:28

Nakon prve vožnje Ivica Kostelić je u Garmisch-Partenkirchenu zauzeo treće mjesto, a uoči druge utrke gdje će se boriti za medalju za vodećim Akselom Lundom Svindalom zaostaje 23 stotinke. Na drugoj poziciji je Philipp Schoerghofer koji ima 18 stotinki prednosti ispred Ivice.

TIJEK UTRKE PRATITE NA ZAGREBANCIJI

Drugoplasirani Philipp Schoerghofer na kraju je zauzeo treće mjesto, dok je najbolji iz prve vožnje Svindal završio na tek četvrtom mjetu. Novi svjetski prvak je Ted Ligety, drugi je bio Cyprien Richard.

Ivica nije odvezao najbolju veleslalomsku utrku i na svim mjerenjima vremena je gubio prednost koju je imao iz prve vožnje. Na kraju je Ivica zauzeo tek 13. poziciju.

Ted Ligety koji je nakon prve vožnje bio četvrti doskijao je do prvog mjesta, a nakon njega je na stazu izašao Ivica Kostelić.

Sedmoplasirani Cyprien Richard odvozio je vrhunsku drugu vožnju i s čak 65 stotinki prednosti čvrsto zasjeo na prvo mjesto trenutnog poretka.

No, već je sljedeći skijaš, Kjetil Jansrud, bio bolji od Fanare i prestigao ga za samo tri stotinke.

Deseti iz prve vožnje, Thomas Fanara bio je sjajan na stazi i došao je do prvog mjesta ispred Sandalla koji sada za prvim zaostaje 34 stotinke.

Uoči posljednjih deset skijaša situacija na vrhu je i dalje nepromijenjena. Na prvom mjestu je Sandell, drugi je Baumann, a treći Bode Miller.

Odmah nakon Baumanna na red je došao Marcus Sandell koji je odvozio sjajno i trenutno je on na prvom mjestu.

Konačno je Romend Baumann uspio biti bolji od Bodea Miller i došao je do prve poziciji iako je prije posljednjeg dijela staze zaostajao 24 stotinke na kraju je sve to nadoknadio i smjestio se na prvu poziciju s prednošću od šest stotinki ispred Millera.

Prvih pet skijaša odvozila su svoju veleslalomsku utrku, a prvo mjesto drži Bode Miller, koji ispred Marca Berthroda ima 75 stotinki prednosti.

Iako je Slovenac Matic Skupe imao tri stotinke prednosti ispred Bodea Millera, na kraju je ipak zauzeo tek treće mjesto u ovom trenutku.

Stephan Georgel također, baš kao i Skupe, nije uspio skinuti Millera, iako je imao prednost.

Justin Murisier solidno je odvozio svoju utrku i iako nije došao do prvog mjesta, koje čvrsto drži Bode Miller, ipak je doskijao do druge pozicije i gurnuo Berthroda na treće mjesto, a njega je Matts Olsson prestigao te tako zauzeo treću poziciju.