Isključenje Žižića odnijelo pobjedu na Cipru

Autor: Boris Matijašević 11/25/2009 12:42

U prvom kolu skupine D EuroChallenge Kupa, Cedevita je na gostovanju kod Proteasa u Limassolu poražena sa 81:73. Igrači Slobodana Subotića su na Cipru bili ravnopravan suparnik punih 30 minuta,  sve do izlaska Andrije Žižića zbog pet osobnih grešaka. Utakmica je dotad bila sasvim izjednačena, o čemu govore i brojke – prvu četvrtinu Cedevita je dobila sa košem razlike, na odmor se otišlo sa 43:43, a nakon treće dionice domaćin je vodio sa košem razlike.

Žižić je isključen početkom posljednje četvrtine, a njegov izlazak se poklopio sa serijom domaćina od 11:.0, što Cedevita više nije mogla dostići. U redovima zagrebačke momčadi najbolji je bio Jermaine Anderson sa 19 koševa, Damjan Rudež i Thomas Mobley ubacili su po 12, a Andrija Žižić šest.

Cedevita u subotu gostuje kod FMP-a u 10. kolu NLB lige, a slijedeći europski ispit imat će 2. prosinca na svom parketu protiv francuskog Chalona.