Hrvatske reprezentacije svladale Italiju i Egipat

Autor:: AKRP Zagreb 6/24/2010 16:44

Hrvatske ekipe nastavljaju s pobjedama na Svjetskom prvenstvu u rukometu na pijesku u Antalyi. U četvrtak su djevojke svladale Italiju s 2:0, a muška je ekipa s istim rezultatom pobijedila u utakmici protiv Egipta.

Hrvatska- Italija 2:0 (10:9, 11:10)

Hrvatska- Grebenar 6, Daskijević, Ačkar 9, Šamarinec 2, Vidović 3, Lovrić, Grubišić, Vrdoljak 1.

Italija- Porini, Barani 2, Niederwieser, Demeny, Albertini 4, Scamperle 6, Balsanti 7, Marcantonio.

Gusta pobjeda našim djevojkama donijela je dva vrlo bitna boda za sljedeći krug natjecanja. Kod kockastih su se posebno istaknule vratarka Grubišić te Filipa Ačkar s 9 postignutih pogodaka.

-.-AKRP Zagreb-.-Hrvatska – Egipat 2:0 (20:10, 16:15)

Hrvatska: Biuklić 10, Černetić 2, Paradžik 6, Jurić 6, Horvat 4, Vojnović 4, Totić, Šandrk 2.

Egipat: Serag Maklady 2, Abdelrahman, Elbaslony, Zaki Hassan 8, Abdelhaq 4, Mohamad 7, Younee, Ali 4.

U utakmicu je naša selekcija ušla maksimalno koncentrirano, kako i dolikuje svjetskim prvacima. Nakon velikog vodstva na početku seta, Hrvati su do kraja imali zadaću održavati visoko stečenu prednost. U tom periodu igre posebno se istaknula obrana predvođena vratarom Totićem.

U drugom setu Egipćani su poboljšali igru, dok je kockasti napad imao crnu rupu, nakon koje su Egipćani vodili sa sedam razlike. No, smirenom i staloženom igrom Hrvati se polagano vraćaju te u zadnjoj minuti postižu i prestižu Egipćane za bod. Iako su Egipćani imali zadnji napad, do izražaja je opet došla čelična hrvatska obrana, s kojom je osvojena lopta, a samim time i  dva vrijedna boda protiv izrazito kvalitetnog protivnika.

Slijede popodnevne utakmice protiv Ukrajine (žene) i Rusije (muški).