Trenutna pozicija: Naslovnica>Sport>Košarka
ZAGREB SVLADAO SVJETLOST
Sjajni Šarić donio novu pobjedu Zagrebu
Iako je Svjetlost Brod sjajno otvorila utakmicu Zagreb se konsolidirao u drugom dijelu i na krilima Šarića došao do novog slavlja
slika vijesti

Photo Nenad Dugi / CROPIX
Članak

Tekst: A.P.
Objavljeno: 25.04.2012. 10:08h

U 11. kolu domaće Lige za prvaka Zagreb je ugostio momčad iz Slavonskog Broda, Svjetlost. Zagreb je pobijedio s 87:71. Zagreb je nešto slabije otvorio utakmicu i momčad Svjetlosti je držala prednost cijelu prvu četvrtinu i veliki dio druge.

Nakon toga su Mravi pred kraj poluvremena, u svega 2. minute igre, uspjeli nadoknaditi razliku i do odlaska na odmor ostvariti prednost od +8, 45:37. U drugom poluvremenu Zagreb nastavlja na seriju iz prvog, 15-0 u prvom dijelu treće četvrtine. Ipak, Mravi su usporili tempo, a momčad Svjetlosti je na trenutke smanjivala prednost Zagreba, ali bi Mravi brzo uzvratili. Zagreb je držao tu prednost do kraja i ostvario svoju šestu ovosezonsku pobjedu i ponovno se vratio među prve četiri momčadi na tablici Lige za prvaka.

Najbolji u redovima Mrava je opet bio mladi Dario Šarić (17 koševa, 11 skokova i 5 asistencija), slijedi ga Damir Markota (18 koševa i 9 skokova) i Sašo Ožbolt 15 koševa, kod gostujuće momčadi najbolji su bili Andrej Štimac s 22 koša, Marko Batina s 13 koševa i Mario Matasović s 12 koševa.