Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 5/22/2011 21:55

Na samom početku utakmice Cibona je preko Radoševića i Vrbanca došla do prednosti od 5:0, no Andrija Žižić je s dva slobodna bacanja vratio rezultat na 5:2. Vidjelo se da su Vukovi u utakmicu ušli veoma agresivno, ne dopustivši Cedeviti da uopće organizira napad.

Polovicom prve četvrtine Aco Petrović bio je primoran pozvati time-out jer je Cibona došla do prednosti 17:9. Agresivnom obranom došli su do dvije ukradene lopte i s dva lagana polaganja Barača i Bogdanovića došli do prednosti od osam poena. U tom trenutku na tribinama je osvanuo transparent ”Bez obzira na sve za nas ste uvijek šampioni”.

-.-Boris Kovacev / CROPIX-.-Iako je Cedevita nakon minute odmora došla na samo minus tri, Cibona je iz nekoliko kontri preko Vragovića i Rozića podigla prednost na plus 10. Zasad Cedevitu u igri drži Andrija Žižić, kojeg fizički inferiorniji Zubčić ne može zadržati.

>>>FOTOGALERIJU CIBONINA TRIJUMFA NAD CEDEVITOM U DRAŽENOVOM DOMU POGLEDAJTE OVDJE<<<

Kraj prve četvrtine Cibona je dočekala s prednošću od 12 poena razlike, što je ujedno bila i najveća prednost u dosadašnjem tijeku utakmice. Odličnom obranom domaća je momčad došla do visoke prednosti, dok Cedevitu šut nikako nije služio u prvih 10 minuta a nije im odgovarala ni agresivna obrana Vukova, zbog koje su zabili nekoliko laganih poena.

Za goste iz Sutinskih Vrela veliki nedostatak je što Žižić već nakon prve četvrtine skupio tri osobne greške.

-.-Boris Kovacev / CROPIX-.-Sjajno je Cibona krenula u drugu četvrtinu te su nakon samo dvije minute igre poenima Lalića i Zubčića došla do prednosti od 19 koševa. Pokušao je trener gostiju rotacijama u momčadi na sve načine zaustaviti lepršavu Cibonu, no jednostavno nije mogao. Na tribinama Draženova doma pojavio se i nogometaš Dinama Sammir, koji ovog puta za razliku od prije dva dana izabrao sportsku priredbu umjesto Jaruna.

U 16. minuti utakmice Bojan Bogdanović polaže za dosad najveću prednost Cibone u prvom poluvremenu, od 20 razlike. Aco Petrović je u tim trenucima izgledao potpuno izgubljeno i nije znao što napraviti, dok je Joke Vranković bio veoma zadovoljan igrom svoje momčadi.

Dvije minute prije kraja poluvremena Bogdanović pogađa tricu za plus 26 domaće momčadi. Nakon trice dvorana je proključala te je sve podsjetilo na slavna vremena ovog kluba.

Kraj poluvremena Cibona je dočekala s prednošću od čak 30 poena prednosti, sjajnom igrom i u obrani i u napadu Vukovi su ovu prednost i više nego zaslužili. Nevjerojatan je podatak da su za dva poena u prvom poluvremenu gađali s čudesnih 87 posto uspješnosti. Kako je Cedevita igrala, dovoljno govori da su u prvom poluvremenu primili 61 poen.

Cedevita je odlično otvorila drugo poluvrijeme serijom od 7:0 i smanjila prednost na podnošljivih minus 23 razlike, ali Cibona uzvraća serijom od 5:0 te se prvih pet minuta drugog poluvremena igra koš za košem tako da razlika i ne varira previše.

-.-Boris Kovacev / CROPIX-.-Gosti iz Sutinskih Vrela ipak su iskoristili opuštanje domaće momčadi i došli na podnošljiva 23 koša razlike, ali par izgubljenih lopti i nonšalancija u obrani skupo su ih koštali te je Cibona ponovno vratila na 28 koševa prednosti. Otežavajuća okolnost za Cedevitu u tim trenucima bila je i peta, isključujuća, osobna pogreška Žižića, koji je morao na klupu. Osim Sammira, na tribinama se pojavio i Gordan Giriček, koji se vrati iz Amerike, gdje je bio na operaciji.

U posljednjih deset minuta Cibona je ušla s prednošću od 26 koševa, a najefikasniji igrač kod domaće momčadi bio je Bogdanović, koji je u tom trenutku zabio 26 koševa. Igra Cibone više je ličila na neku NBA momčad nego na ekipu koja je gubila od Borika 30 razlike.

S nekoliko nerezonskih šuteva igrača Cibone, Cedevita je uspjela smanjiti prednost poglavito zahvaljujući Hrvoju Kovačeviću koji je pogodio nekoliko šuteva te je semafor u tom trenutku pokazivao minus 17.

Ipak s dvije trice Zubčića domaća je momčad vratila prednost na 20 koševa.

Do iznenađenja nije došlo unatoč tome što je Cedevita u drugom poluvremenu odigrala puno bolju utakmicu. Na kraju je rezultat glasio visokih 107:88 u korist Vukova. Najbolji strijelac utakmice bio je Bojan Bogdanović s 29 postignutih koševa.